VALGA/VALKA: intervjuu Pikne Kamaga
Valga/Valka reisijuht ilmus kaasaegse kunsti uudiskirjas mais 2017. Reisijuhi pdfi saab alla laadida siit.
Mis tööd sa teed?
Töötan Valga muuseumi juhina alates 6. märtsist 2017.
Mis on su taust ja mis plaaniga tulid juhtima Valga muuseumit
Olen üles kasvanud Karulas Võru ja Valga maakonna piiril. Tartus käisin gümnaasiumis ja ülikoolis õpin arheoloogiat, nüüd läheb viies aasta doktorantuuris ja varsti on doktoritöö kaitsmine. Doktoritöös uurin, kuidas folkloori ja arheoloogilisi leide omavahel võrrelda saab ja mis pildi need koos ajaloost annavad. Minu jaoks on Valga muuseumi juhtimine vähemalt osaliselt erialane töö ning võimalus ka kodukanti tagasi tulla. Kodu asub siit 30 km kaugusel.
Mis on Valga kultuurielus kõige huvitavam?
Arvan, et mitmerahvuselisus ja piiri peal olek on need, mis muudavad Valga eriliseks. Võrreldes paljude Eesti väikelinnadega on Valga ajalugu ja ka näiteks arhitektuur rikkalikum. Valga on mõneski mõttes kontrastne ja mitmekihiline. Nagu igas linnas, on ka siin aktiivsemaid ja passiivsemaid inimesi, neid, keda huvitab kultuur ja keda mitte.
Millised on sinu sihid direktorina?
Pean tunnistama, et praegu palju tegevusi juba käib ja esimene eesmärk on tagada, et need kõik korda läheks. Näiteks "Eesti pulma" organiseerimine sel suvel või ka galeriiprojekti elluviimine. Kunagi tuleb kindlasti ka uus ekspositsioon, kuid veel ei tea, millal. Olen ise arheoloogia haridusega ja sellesuunalise ekspositsiooni kaasajastamine on minu jaoks oluline.
Milline on sinu viimase aja parim kunstielamus?
Käisime kollektiiviga paar nädalat tagasi ERMis ja sain nüüd muuseumi pärast avamispidu uuesti üle vaadata. Oli ruume, kuhu polnud enne sattunudki. Seal olid ka kunstinäitus “Rahvusromantiline vägi ajaloo haardes” ja Arvo Iho fotonäitus “Pääsukese jälgedes”, mis olid väga ägedad.