Maria Arusoo valiti KKEK juhatajaks

Kaasaegse Kunsti Eesti Keskuse nõukogu valis uueks juhatajaks Maria Arusoo.

KKEK nõukogu koosseisus Sirje Helme (esinaine), Rael Artel, Katrin Kivimaa, Andres Kurg, Kaido Ole valisid KKEK uueks juhatajaks Maria Arusoo, kellega sõlmitakse leping viieks aastaks.

Maria Arusoo on lõpetanud maalikunsti eriala Tartu Ülikoolis, õppinud vabade kunstide teaduskonnas Eesti Kunstiakadeemias ja kaitsnud magistrikraadi kaasaegse kunsti teooria alal Goldsmiths College'is, Londoni Ülikoolis. Lisaks on Maria Arusoo täiendanud end Berliini, Stockholmi ja Oslo kunstikõrgkoolides. Arusoo alustas kunstitöötaja karjääriga Berliinis artist-run galeriiprojektis, aastal 2007 kolis ta Londonisse, kus töötas kunstnik Martin Creedi assistendina. Maria Arusoo on töötanud aastaid vabakutselise kunstnik-kuraatorina. Arusoo on korraldanud kunstimaailma lahkavaid näitusi ja konverentse Tallinnas ja Londonis, pidanud loenguid külalislektorina Eesti Kunstiakadeemias, avaldanud artikleid olulisemates Eesti kunstiväljaannetes ning teinud kaastööd Eesti Rahvusringhäälingule. Viimaseks suuremaks rahvusvaheliseks kuraatorprojektiks oli 2011. aastal näitus "Continuum_the perception Zone" Tallinna Kunstihoones, mis pälvis Kultuurkapitali Kujutava- ja rakenduskunsti sihtkapitali preemia rahusvahelise kuraatoridebüüdi eest.

2012. aastast töötab Maria Arusoo Kaasaegse Kunsti Eesti Keskuses kuraator-projektijuhina ning 2013. aasta kevadel määrati ta Veneetsia kunstibiennaali Eesti paviljoni komissariks. Maria Arusoo kuulub Henkel Art Awardi ja Sadolin Art Prize žüriidesse.

SA Kaasaegse Kunsti Eesti Keskusel on olnud oluline roll ja tähtsus Eesti kunstipildis kaasaegset kunsti modereeriva, esindava ja arendava institutsioonina, mis on vastutanud Eesti nüüdiskunsti rahvusvahelistamise ning promotsiooni eest alates 1993. aastast.