Praktikavõimalused KKEKis

Kaasaegse Kunsti Eesti Keskus pakub tudengitele praktikavõimalusi, et aidata kaasa kohaliku kunstivälja professionaalsele arengule. Võimalik on valida erinevate suundade vahel, mille aluseks on Keskuse prioriteedid ja töövaldkonnad. Praktika kestus on kokkuleppeline, sõltuvalt tudengi soovist ja/või ülikooli nõuetest ning praktika iseloomust. Raamatukogu-ja arhiivipraktika ning toimetajapraktika avaldusi võetakse vastu aastaringselt. Kandideerimiseks tuleb saata motiveeritud avaldus ja CV aadressile kaarin@cca.ee.

Raamatukogu-ja arhiivipraktika

Kaasaegse Kunsti Eesti Keskuse raamatukogus leidub ligi 7000 teavikut, sh Eesti kunstnike kataloogid alates 1918. aastast, välisriikide kunstnike ja näituste kataloogid, kunsti üldkäsitlused ning spetsiifilisemad uurimused, kaasaegse kunsti ajakirjad. Praktikandi ülesanne on raamatukogu süstematiseerimine ja korrastamine, arhiivimaterjalide digiteerimine ja kodulehe jaoks tutvustavate tekstide koostamine.

Toimetajapraktika

2014. aasta sügisel alustanud kaasaegse kunsti uudiskiri on osutunud populaarseks nii kunstiväljal kui ka professionaalide ringist välja jäävas kunstihuviliste kogukonnas. Uudiskiri annab iganädalase ülevaate kaasaegse kunsti sündmuste ja debattide kohta ning võtab nädala kokku illustreeritud kommentaariga. Kaasaegse Kunsti Eesti Keskuse eesmärk on ka eesti kunstnike kohta teabe kogumine ja uute kriitikatekstide tootmine. Toimetajapraktika pakub võimalust tutvuda iganädalase uudiskirja töögraafikuga ja koolitust kriitikatekstide kirjutamisel kaasaegsest kunstist.

Projektijuhi praktika

Keskuse argipäeva moodustavad kunstivälja projektide koordineerimine, mis hõlmab nii praktilisi küsimusi alates külalistele majutuse otsimisest kuni lubade taotlemiseni kui ka näiteks meediaplaani koostamist ja ürituste läbiviimist. Praktikandi ülesanne on aidata projektiga seotud jooksvate küsimuste lahendamisel ja saada seeläbi kogemusi projektijuhi ametiks. Huvist projektijuhi praktika teostamiseks võib teada anda kaarin@cca.ee. Konkreetne aeg lepitakse kokku vastavalt projekti toimumisajale ja sisule. 

Välispraktika

Eesti Kunstiakadeemia tudengitele on avatud taotlusvoor kandideerimaks praktikale Veneetsia biennaali Eesti paviljoni. Tähtaeg CV ja motivatsioonikirja esitamiseks on 6. veebruar 2017. Täpsemalt KKEKi koduleheküljelt.