KAASAEGSE KUNSTI EESTI KESKUSE UUDISKIRI APRILL 2014

Veneetsia biennaali Eesti paviljoni konkursile laekus 11 näituseprojekti

31. märtsiks laekus 56. rahvusvahelise Veneetsia kunstibiennaali Eesti paviljoni konkurssile 11 näituseprojekti. Zürii kooseisus KKEKi nõukogu Sirje Helme, Rael Artel, Andres Kurg, Kaido Ole, kultuuriministeeriumi esindaja Maria-Kristiina Soomre ja väliseksperdid Alfredo Cramerotti (kuraator-kunstnik-kirjanik ja Walesi MOSTYN direktor), Vasif Kortun (kuraator-kirjanik, programmi- ja teadusdirektor Istanbuli SALTis), Andres Kask (World Expo Milano 2015 Eesti esinduse projektijuht).

Žürii koosolek toimub 26. aprillil ning võitja kuulutatakse välja mai alguses.

25. aprillil kell 17.00 Alfredo Cramerotti loeng KKEKis

Alfredo Cramerotti on kuraator, kunstnik ja kirjanik, kes töötab Walesi kunstikeskuse MOSTYN direktorina. Cramerotti teooriale värskendavalt lähenev kuraatoritöö ja kirjutised on pälvinud rohkelt rahvusvahelist tähelepanu. Tallinnas peab Cramerotti loengu “Curating Exhibitions, Conferences, Pavilions and Buildings: The Bizarre Life of the Curator”, kus pakub kureerimise eri viisidele uue ja intrigeeriva nurga alt.

Vaata ka http://www.alcramer.net/

KKEKi asus tööle kommunikatsioonijuht

10. aprillil asus KKEKi kollektiivi tööle uus töötaja Solveig Jahnke kommunikatsioonijuhina. Solveigi tööülesanneteks on sise- ja väliskommunikatsioon, projektide ja kontori haldamine. Aastatel 2006-2013 töötas Solveig Eesti Kunstiakadeemia kommunikatsioonijuhina, sellele eelnes töö Ericsson Eesti turunduskommunikatsiooni juhina ja viimati Ida-Tallinna Keskhaigla kommunikatsioonispetsialistina. Edaspidi võite tema poole pöörduda solveig@cca.ee

KKEKi lugemisgrupp NÄITUS

22. aprillil kell 18:00 olete oodatud KKEKi kolmandasse lugemisgruppi, seekord taas meie armsas kontoris Vabaduse väljak 6 (maja number 8, kell 5). Seekordes lugemisgrupis analüüsime Nancy Nakamura Ideederiiuli tegevust tervikuna ning sealsamas kuni 20. aprillini avatud Jarõna Ilo joonistuste näitust. Nancy Nakamura Ideederiiul asub aadressil Kopli 83. Lugemisgrupp NÄITUS võtab iga kuu arutluse alla kuni kaks näitust üle Eesti. Osalejad võiksid kõnealuseid sündmusi külastada enne lugemisgruppi. NÄITUST veab Sten Ojavee.

Manifesta 10 osaleb Eestist Kristina Norman

27. märtsil avaldas International Foundation of Manifesta nimekirja kunstnikest, kes on kutsutud ja kinnitanud oma osalemise 10. Manifesta kunstibiennaalil, mis tänavu on maandunud Peterburi Ermitaaži ning avatakse 28. juunil 2014. Manifesta 10 kaasaegse kunsti biennaali põhiprogramm jaguneb kaheks: Saksamaa tippkuraatori Kasper Königi koostatud püsinäitus Ermitaažis ning Poolast pärit rahvusvaheliselt kõrgelt tunnustatud kuraator Joanna Warzsa paneb kokku programmi avaliku ruumi projektidest. Eestist on põhiprogrammi kutsutud osalema Kristina Norman, kes teeb Joanna Warzsa kureeritud avaliku ruumi programmi uue teose.

Vaata lisaks www.cca.ee

16. aprillil kell 18 Kumu pikk kolmapäev näitusel Dénes Farkas. Ilmne paratamatus ja Wittgenstein.

16. aprillil ühendavad jõud Kumu Pikk kolmapäev ja Kumu Dokumentaal ning näitavad Derek Jarmani filmi “Wittgenstein”, mille juhatab sisse Tallinna Ülikooli Humanitaarinstituudi filosoofia dotsendi Andres Luure lühiloeng keelefilosoofiast. Filmi algusaeg orienteeruvalt kell 18.45. Pikal kolmapäeval arutatakse Dénes Farkasi näituse "Ilmne paratamatus" kontekstis keelefilosoofia ja keelemängude, (fiktiiv)biograafiate, kirjutamise ja usutavuse üle.

Dénes Farkas. Ilmne paratamatus Kumu Kunstimuuseumi 4. korrus A-tiivas on avatud veel vaid 11. maini! Lisaks isiknäitusele osaleb Farkas ka Maria Kjaer Themseni kureeritud Tallinna Graaafikatriennaali põhinäitusel Kirjaoskus-Kirjaoskamatus Kumu 5. korrusel, mis avati 7. veebruaril 2014.

Vaata lisaks http://www.kumu.ee/et/kylastajale/kalender?view=event&id=1786

Budapestis KKEKi näitus “Nelgid ja Tulbid”

Rebeka Põldsami kureeritud näitus “Nelgid ja Tulbid” oli avatud 18. märtsist – 6. aprillini Fuga galeriis Budapestis Ungari Eesti nädala raames. Näitusel osalesid Marge Monko, Eléonore de Montesquiou, Tatjana Muravskaja ja Liina Siib. Näitus on adapteeritud versioon 2013. aastal Hobusepea galeriis LadyFest Tallinn raames toimunud näitusest, mille keskmes oli nõukogude perdioodil sündinud tänapäeva naise elukaar.

Jarõna Ilo näitus Nancy Nakamura Ideederiiulis aprillikuu KKEKi lugemisgrupis