John Smith tuuritab taas


Täna, 28. mail algab John Smithi tuur Eestimaa koolidesse. Tuur hõlmab tunnustatud kunstnike Kaido Ole ja Marko Mäetamme kaasaegse kunsti õpitubade seeriat kooliõpilastele.

2003. aastal maandus puust kosmosesüstikul Veneetsia biennaali Eesti paviljonis John Smithi näitus “Marko und Kaido” ehk Marko Mäetamm ja Kaido Ole. Nüüd, 11 aastat hiljem, tutvustavad Mäetamm ja Ole oma loomingut ja kaasaegset kunsti lastele.Koolides viivad kunstnikud läbi kohtumise ja õpitoa 5-11 klassi õpilastega.Õpitoas räägivad kunstnikud oma tööst, kuidas nad kunsti avastasid ja mida see nende ellu on toonud.

“Räägime loovusest ja kunsti tegemisest nii praktilises kui filosoofilises plaanis ja viime õpilastega läbi harjutuse foto meediumis, mille nad on varasemalt ette valmistanud ning kohapeal arutame ühiselt tehtud tööde üle – millest õpilased mõtlevad, miks need asjad on neile olulised, “selgitab John Smith. 

Esimesed tuuri sihtkohad on Võru Kreutzwaldi Gümnaasium, Parksepa Keskkool ja Kääpa Põhikool, kuid tuur jätkub sügisel teistes Eesti maakondades, kokku külastatakse vähemalt kümmet kooli.

Võru Kreutzwaldi Gümnaasiumi ja Parksepa Keskkooli kunstiõpetaja Merit Süvingu sõnul laiendab kaasaegse kunsti tutvustamine ja tundmaõppimine läbi eesti kunstnike õpilaste silmaringi.

“Külalised koolitunnis - eriti aasta lõpus, kui hinded väljas - tundub olevat õpetlik, sest selles projektis tuleb teha nii kodutöö kui sellega esineda. Eriti kasulik on see projekt kaugemate piirkondade õpilastele, kus osasaamine kaasaegsest kunstist on veidi keerulisem, kui suuremates linnades,” sõnab õpetaja Süving.

Lisaks õpitoale viiakse koolidesse John Smithi koomiksi žanris kataloogid “Marko und Kaido”, NO99 Kunstikooli esimese hooaja DVD ning teisi kaasaegse kunsti trükiseid ja infomaterjale.

Projekti korraldab Kaasaegse Kunsti Eesti Keskus ja toetab Eesti Kultuuriministeerium ja Amserv Grupp AS hübriidautoga Toyota Prius. Projekti koostööpartneriks on Teater NO99.

Lisainfo:

Solveig Jahnke

Kaasaegse Kunsti Eesti Keskus

kommunikatsioonijuht

tel 5626 4949

solveig@cca.ee