„Arheoloogiafestival – kihistusi pildist ja ruumist“ publikuprogramm

Kunstnikud: Kaisa Eiche & Urmo Mets, Elmgreen & Dragset, Dénes Farkas, Cyprien Gaillard, David Ferrando Giraut, Paul Kuimet, Ragnar Helgi Ólafsson, Triin Tamm, Simon van Til, Salla Tykkä, Anu Vahtra, Mare Vint

Kuraator: Maria Arusoo

Arheoloogiafestival keskendub mälu, ajaloo ja ajalooliste narratiivide mõistetele. Siin kohtuvad linn ja muuseum, paljastatakse näitusemaastiku kihistused, kuhu kuuluvad kunst, vaataja ja arhitektuur, ning lõpuks ühinevad eluga lahutamatult loodus ja kunst. Vaatluse all on koha ja mälu omavaheline suhe ning ruumilise ja esteetilise kogemuse mõju inimese identiteedile. See näitus on rännak läbi muuseumi maastiku, mis toob nähtavale tänase päeva arheoloogia – mineviku ja tuleviku ühtekukkumise – kus selgub, et aeg on korraga mööduv ja lenduv ning ladestuv ja kuhjuv.

Näitusega kaasneb publikuprogramm, mille esimene üritus on 10. juulil toimuv giidituur kuraator Maria Arusooga. Tuur algab kell 17:30 viltuse maja esimesel korrusel, Raekoja plats 18.

Olete oodatud!

ARHEOLOOGIAFESTIVALI PUBLIKUPROGRAMM:

Juuli

10.07

17:30 Maria Arusoo giidituur näitusel

August

07.08

18:00 giidituur Raekoja platsil (koostöös Tartu Linnamuuseumiga)

18:30 kuraator Maria Arusoo tutvustab näitust ja koos kunstnik Anu Vahtraga räägitakse kohaspetsiifilise teose „Illusioon, moonutatud perspektiiv, tasakaalu puudumine, teine dimensioon“ loomisest

+ slaidikava „Viltune maja vanadel fotodel“

13.08–15.08

Laste linnalaager TKMis „Teeme ise näituse“

Augusti keskpaigas korraldab Tartu Kunstimuuseum lastele kolmepäevase linnalaagri, kus tutvutakse mänguliste tegevuste kaudu muuseumi ülemajalise näitusega „Arheoloogiafestival – kihistusi pildist ja ruumist“ ning luuakse näituse eeskujul ka ise väike väljapanek.

14.08

18:00 Arheoloogiafestivaliga kaasneva kogumiku „Entry Points. Stories of the Leaning House“ lugemisgrupp. Kogumikus on avaldatud Anu Vahtra visuaalne essee „Museum 1-5“ ning Kaisa Eiche, Ragnar Helgi Ólafssoni, Tanel Randeri ja Valentinas Klimasauškase esseed, proosa ja luule. Trükis on müügil Tartu Kunstimuuseumis ning Kaasaegse Kunsti Eesti Keskuses.

Augusti teises pooles on oodata veel huvitavaid üritusi!

Lisainfo:

Hanna-Liis Kont (Tartu Kunstimuuseum)

hannaliis@tartmus.ee

Maria Arusoo (Kaasaegse Kunsti Eesti Keskus)

maria@cca.ee

www.cca.ee

Tartu Kunstimuuseum

Raekoja plats 18

K, R–P 11–18, N 11–21

Tartu Kunstimuuseum. Foto: Madis Katz