Manifesta 10 On Board ehk Manifesta triivib rahvusvahelistesse vetesse täna

Manifesta 10 On Board ehk Manifesta triivib rahvusvahelistesse vetesse täna!

Kaasaegse Kunsti Eesti Keskus koostöös Manifesta 10. biennaali, Soome Frame'i ja Norra OCAga korraldavad M10 haridusprogrammi osana konverentsi ja 3-päevase reisi Manifesta 10 On Board. Teisipäevast laupäevani triivib rahvusvahelistes vetes Manifesta 10 On Board kunstnike, kuraatorite, filosoofide ja kunstitudengitega üle Euroopa, et arutada tsensuuri ja sõnavabaduse teemadel erinevais Euroopa paigus. Seminari eesmärk on eelkõige julgustada naaberriikide kultuuritegijate vahelist koostööd.

M10 On Board peaesineja on tunnustatud Ida-Euroopa ühiskonda mõtestanud filosoof Madina Tlostanova. Ettekande peavad Manifesta fondi direktor Hedwig Fijen, tänavuse biennaali peakuraator Kasper König, leedu kunstnik Deimantas Narkevicius, ukraina kunstnik Alevtina Kakidže, vene kuraator Viktor Misiano ja paljud teised. Videoprogrammid on kokku pannud Peterburi kunstnik ja kuraator Maša Godovannaya ja soome kuraator Jussi Koitela. Lisaks diskussioonipaneelidele ja videoprogrammidele esinevad pardal mitmed kunstnikud performance'itega, sh Tero Nauha ja Anna Breu, Eestist Flo Kasearu, eraldi paneeli korraldab Eestis korraldatav noortekunsti triennaal Eksperimenta! ning Peterburi kunstielu tutvustab St. Petersburg Social Club. Praamiprogramm algab St.Peter Line'i laeval Helsingis ning jätkub Manifesta biennaalil Ermitaažis ja erinevates Peterburi linna kultuuriasutustes.

Konverentsil osalemine võimaldab teatud tingimustel Euroopa Liidu kodanikel reisida Peterburi viisavabalt. Selleks tuleb sõita Helsingi-Peterburi-Helsingi kruiisiga 7.-11. oktoobrini (Manifesta10 roundtrip või Hotelpackage). Juhul kui soovite osaleda Manifesta 10 On Board konverentsil kuid naasta Eestisse enne või pärast 11. oktoobrit (Manifesta 10 One way Hel-Spb), neil tuleb teha Venemaa viisa. Tudengitele on hinnad soodsamad. Registreerige juba täna!

Rohem infot MANIFESTA 10 on Board kohta http://manifesta10.org/en/education/on-board/

Konverentsi korraldavad: Manifesta Foundation, Frame Visual Art Finland, Kaasagese Kunsti Eesti Keskus ja Office for Contemporary Art Norway.

Konverentsi toetavad: Nordic Culture Fund ja Trust for Mutual Undestanding