Maria Lassnigi videoõhtu KKEKis

Olete oodatud esmaspäeval, 6. oktoobril kell 17:00 austria kunstnik Maria Lassnigi videoõhtule Kaasaegse Kunsti Eesti Keskuses (Vabaduse väljak 6, sissepääs kunstihoone punaste sammaste vahelt, lasta kella number 5 ja tulla II korrusele)!

Maria Lassnig (1919-2014) oli üks olulisemaid animatsioonikunstnikke, kes elas ja õpetas Viinis 1980. aastast kuni surmani tänavu kevadel. Maria Lassnigi looming keskendus enamjaolt autoportreede kujutamisele sellisena, nagu ta tunneb end seest, mitte kuidas ta väljast endale või teistele paistab. Lassnigi filmid on ebakonventsionaalsed nii narratiivide kui tehniliste vahendite valiku poolest: ta kasutas šabaloone, vesivärve, vildikaid, lindistas performance'id rohelises stuudios, esitas vokaalnumbreid ning eksperimenteeris ekraani jaotustega filmides veel rohkem kui oma maalidel. Tema eksperimentaalset lusti võib hetkel veel näha ka Manifesta 10 biennaali peanäitusel Peterburi Ermitaažis ning sel kevadel korraldas MoMA PS1 Lassnigi maalide ja filmide retrospektiivi.

Videoõhtul tulevad vaatamisele Iris (1971), Paarid (1972), Autoportree (1971), Palmistry (1973), Barokk kujud (1970-74), Kunstiharidus (1976) ja Maria Lassnigi ballaad (1992). Videod kestavad kokku 75 minutit. Videoõhtu juhatab sisse eesti üks tunnustatuim kunstikriitik Hanno Soans. Videod on ingliskeelsete subtiitritega.

Sügisest videoõhtute programmi toetab Eesti Kultuurkapital. Seekordsed filmid on pärit sixpackfilm arhiivist. Täname Sergei Fofanovit ja Isabelle Piechaczyki.

Maria Lassnig. Kaader filmist Maria Lassnigi ballaad (1992).