KKEKi videoõhtu: Phillip Warnelli “Ming of Harlem: Twenty One Storeys in the Air ”

Olete väga oodatud esmaspäeval, 1. detsembril kell 17:00 aasta viimasele KKEKi videoõhtule Phillip Warnelli filmiga “Ming of Harlem: Twenty One Storeys in the Air ” (2014)! Filmiõhtu juhatab sisse Margus Ott.

Ming of Harlem: Twenty One Storeys in the Air on lugu 250-kilosest tiiger Mingist, 2-meetrisest aligaator Alist ja nende peremehest Antoine Yatesist, kes elasid mitmeid aastaid koos New Yorgi Harlemi sotsiaalmajas 2003. aastani. Filmis meenutab Yates kiskjaid ja Jean-Luc Nancy mõtisklevad sisemisest metskust loomalikkusest, kummalistest territooriumitest ja inimese-looma suhetest.

Phillip Warnell õppis kauneid kunste ja performane'it kuni sai filmitegijaks. Warnelli looming on viimase kahekümne aasta jooksul jälginud inimeste ja loomade suhteid filmides, performance'ites ja helikunstiteostes. Kõige enam on kunstnikku huvitanud keha ja subjektiivsuse piirid ning nende keemilised, bioloogilised ja psühholoogilised muutujad. Ta on teinud koostööd väga erinevate spetsialistide, rahastajate ja võrgustikega, viimati Welcome Trusti, ACE, Belgia Eksperimentaafilmi Fondi, Leverhulme Trusti ja mitmete ülikoolide fondidega. Ta on tuntud filmide The Girl with X-ray Eyes (2006), Outlandish (2009)

Margus Ott on eesti filosoof ja tõlkija,kes õpetab filosoofiat ka Eesti Kunstiakadeemias. Tänavu kaitses Ott doktoriväitekirja “Vägi. Individuatsioon, keerustumine ja praktika.” Ta on tõlkinud märkimisväärselt palju Gilles Deleuze'i ja Henri Bergsoni raamatuid prantsuse keelest eesti keelde, lisaks ka ajalookirjandust ja religioosseid tekste.

Täname: Eesti Kultuurkapital

Vaata lisaks:

http://www.phillipwarnell.com/bigotherfilms.html 

https://www.youtube.com/watch?v=36GQou1gBGM 

http://www.vdrome.org/warnell.html 

***

MING OF HARLEM: 21 STOREYS IN THE AIR

Contributors:

Jean-Luc Nancy

Hildur Gudnadottir

Produced by: Big Other Films, London

““living outside their names

outside the languages that name them

these names that roar and gape

these sharp-toothed names

Jean-Luc Nancy, from Oh The Language Animals, a specially written poem for the film, © bigotherfilms, 2013

Ming of Harlem: 21 storeys in the air, is an only in New York account of Ming, Al and Antoine Yates, who co-habited a high-rise NYCHA housing at Drew Hamilton Apartments, Harlem for five years until 2003, when news of their dwelling caused a public outcry and collective outpouring of disbelief. Discovering that Ming was a 500lb Tiger, Al a 7ft Alligator, the story took on an astonishing dimension. 

The film embraces the wonder of these circumstances, how they could even be conceived of and maintained. It will explore animal attributes and predatory presence, along with considering Yates’motivations and aims. It will reflect in broader terms on human-animal relations and proximity between species, as well as elaborating the social context within which Antoine, Ming and Al developed their secret world. The film explores timeframes and recollections, a juxtaposition of news, archival, imagined, recollected and social elements.