Otsime giidipraktikante Veneetsia biennaali Eesti paviljoni!

Kaasaegse Kunsti Eesti Keskus koos Eesti Kunstiakadeemiaga kuulutavad:

Hea Eesti Kunstiakadeemia üliõpilane,

Tahad rohkem teada saada Veneetsia Biennaali rollist kaasaegses kunstimaailmas? Vajad erialast praktikat, et paremini tundma õppida tuleviku töövõimalusi kunstimaailmas? Tahad elada ja töötada suvel kaks-kolm kuud Veneetsias? Tahad kohata kunstimaailma superstaare? Siin on sinu võimalus!

Otsime 4. maist 29. novembrini Veneetsia biennaali Eesti paviljoni Jaanus Samma ja Eugenio Viola näitusele “NSFW. Esimehe lugu” Palazzo Malipieros giide. “NSFW. Esimehe lugu” on esteetiliselt ja dramaturgiliselt terviklik, erinevaid meediume ühendav installatsioon, mis ühe Nõukogude Eesti mehe isikliku ajaloo kaudu loob uue vaatenurga meie lähiajaloo sündmustele. Näitus “NSFW. Esimehe lugu” püstitab küsimusi võimust, vägivallast, tagakiusamisest ja üksikisiku jõuetusest karmides inimõigusi piiravates poliitilistes režiimides.

Soovime korraga tööle kahte giidi, kes võiks veeta Veneetsias kaks kuni kuus kuud. Giidi ülesanne on valvata ja tutvustada Jaanus Samma ja Eugenio Viola näitust, Eestit ja eesti kunsti, müüa katalooge, hoida paviljon korras ja täita giidipäevikut. Omalt poolt pakume praktikandile korterit paviljonis, tudengil on võimalik EKA välissuhete osakonna kaudu taotleda ERASMUS+ praktikastipendiumi osalise elamis- ja reisikulude katteks.  

Eelistatud on praktikandid, kes soovivad pidada Veneetsia biennaalist veebipäevikut. Praktika läbinud üliõpilased saavad praktika eest ka ainepunkte. 

Praktika-kandidaadilt ootame:

  • väga head inglise keele oskust kõnes, kasuks tuleb itaalia keele oskus
  • väga häid teadmisi eesti kunstist ja kultuurist
  • motiveeritust tutvustada eesti kunsti

Omalt poolt pakume:

  • rahvusvahelise kunstialase koostöö kogemus
  • elamine Veneetsias
  • kirjutamispraktika, mida juhendab KKEK

Huvlistel palume saata oma CV ja motivatsioonikiri 6. veebruariks 2015 Rebeka Põldsamile rebeka@cca.ee

Lisainfo:

KKEKe kuraator-projektijuht Rebeka Põldsam rebeka@cca.ee

ERASMUS+ programmi lisainfo EKA välissuhete osakonnast:  http://www.artun.ee/akadeemia/rahvusvaheline/

Jaanus Samma. Loož. 2013