Algas "Kunstiteaduse koolituur"

Kaasaegse Kunsti Eesti Keskus ja Eesti Kunstiakadeemia Kunstiteaduse instituut alustasid ühist “Kunstiteaduse koolituuri”!

Täna, 26. novembril algab esimeste kohtumistega Valga ja Tõrva Gümnaasiumis KKEKi ja EKA Kunstiteaduse instituudi “Kunsiteaduse koolituur”, mille eesmärk on tutvustada eesti kunsti, kunstiteadlasi ja Eesti Kunstiakadeemiat gümnaasiuminoortele üle Eesti. Novembrist veebruarini toimuva “Kunsiteaduse koolituuri” raames annavad EKA kunstiteaduse magistrandid ja doktorandid kunstitunde Valga, Tõrva, Jõhvi, Toila, Jõgevamaa ja Järva-Jaani Gümnaasiumis, Rapla Ühisgümnaasiumis, Paide Ühisgümnaasiumis, Koeru Keskkoolis, Pärnu Sütevaka Humanitaargümnaasiumis jt.

Kunstiteaduse koolituur jätkab 2014. aastal KKEKi poolt algatatud “John Smithi koolituuri”, kus kooliõpilastega üle Eesti kohtusid tunnustatud eesti kunstnikud Marko Mäetamm ja Kaido Ole, et rääkida õpilastega kaasaegsest kunstist. Eelmine koolituur osutus külastatud koolides populaarseks ja tõestas, et noored on huvitatud ja varmad nägema seoseid kaasaegse elu ja kunstilise väljenduse vahel.

Seekordsel koolituuril uuritakse koos gümnaasiumiõpilastega, kuidas läheneb kunstile teadus? Milliste kunstiteaduslike uurimusküsimustega Eestis tegeletakse? Koolituuri sihtgrupp on just noored väljaspool kunstikeskuseid, kus õpilastel puudub igapäevane võimalus galeriide ja kunstimuuseumide külastamiseks.

Koolituuri toetab Eesti Vabariigi Kultuuriministeerium ja Hasartmängumaksu Nõukogu.

Teate koostas 
Evelyn Raudsepp
"Kunstiteaduse koolituuri" projektijuht
+372 5804 2154
evelyn.raudsepp@artun.ee 

Marko Mäetamm ja Kaido Ole teel Võrru peatumas Viljandi Gümnaasiumis, et kaeda Merike Estna maali (Foto: Solveig Jahnke, 2014)