IHME festival Tallinnas

23. veebruaril kell 17.00 olete oodatud Kaasaegse Kunsti Eesti Keskusesse, kus IHME festivali tutvustavad selle korraldaja Paula Toppila ja tänavune kunstnik Katerina Šeda. 

24. veebruaril kella 13.00 - 17.00 saab näha IHME festivali satelliitüritust Tallinna trammides, mis põhineb Katerina Šeda projektil "Trammimuusikute tuur". Vaata ka üritust Facebookis.

IHME festival 2016

Järjekorras kaheksanda IHME festivali kunstnik on tšehhi päritolu Kateřina Šedá, kelle teos „Trammimuusikute tuur“ toimub Helsingi trammides 16. – 19. märtsil. IHME teos annab Helsingi elanikele võimaluse, mida tavalise trammipiletiga kaasa ei anta – kuulata parimaid tänavamuusikuid üle maailma oma kodutrammis.

Projekti jaoks valis Kateřina Šedá  koos muusikakriitiku Pavel Klusákiga välja lõputult mitmekesise loominguga tänavamuusikute seast välja maailma parimad. Näha ja kuulda saab bluesi, kantrit, popmuusikat, modernset Pärsia muusikat, barokkmuusikat, meloodilist poppi, folki, ahv-roboteid ja kitarrivirutoose.

Kateřina Šedá  teos tegeleb inimestevahelise koostöö ja kogukonna teemadega, mis peaksid olema tuttavad ka neile, kes muidu kaasaegsest kunstist ei huvitu. IHME 2016 projektis „Trammimuusikute tuur“ samastub kunstnik tänavamuusikutega, kes otsivad pidevalt möödujatega kontakti – just nagu Šedagi, kes teeb teoseid eranditult ainult avalikus ruumis.

IHME kaasaegse kunsti festival on iga-aastane üritus, mille jaoks tellitakse igal aastal eri kunstnikult Helsingi avalikku ruumi uus kunstiteos. Festivali Eesti poolne koostööpartner on Kaasaegse Kunsti Eesti Keskus.

Jaga oma kogemust trammimuusikutega sotsiaalmeedias #ihmetallinn ja #ihme2016 ning võida piletid kahele Helsingisse IHME festivalile!

IHME festival 2016 Helsingis