Jörg Heiser / Kaksikelud: Kunst ja popmuusika

Kaasaegse Kunsti Eesti Keskuse ja Eesti Kunstiakadeemia Kunstiteaduse ja Visuaalkultuuri Instituut kutsuvad: Jörg Heiser

Olete oodatd 26. mail Jörg Heiseri avalikule loengule Teaduste Akadeemia suures saalis (Kohtu 6, Tallinn). Berliinis elav Jörg Heiser on ajakirja frieze kaastoimetaja ja frize d/e kaasväljaandja ning alaline kunstikriitik Saksamaa suurimas päevaleheles Süddeutsche Zeitung. Ta on külalisprofessor Hamburgi Kaunite Kunsti Kõrgkoolis ning kureerinud mitmeid näituseid. Heiser avaldas hiljuti raamatu "Double Lives between Art and Pop Music" (Sternberg Press, 2016), mis vaatab kunsti ja popmuusika ristumisi kunstiajaloos Andy Warholist ja Yoko Onost tänaseni. Jörg Heiser kuulub koos Jan Verwoertiga kunstikriitkute bändi La Stampa.

Loengule eelneb lugemisgrupp kolmapäeval, 18. mail kell 16:00 Kaasaegse Kunsti Eesti Keskuses, kus arutame Jörg Heiseri kirjutatu üle. 

Lugemismaterjalid:

Jörg Heiser "What we talk about when we talk about Charlie" (e-flux conversations) http://conversations.e-flux.com/t/what-we-talk-about-when-we-talk-about-charlie/920/1

Jörg Heiser "Chariots of Fire" (Frieze) http://frieze.com/article/chariots-fire

Jörg Heiser "Civil Service" (Frieze) https://www.frieze.com/article/civil-service

Alida Ivanov "Remedies with Side-effects" (Intervjuu Jörg Heiseriga, Artterritory) 
http://www.arterritory.com/en/texts/interviews/2241-remedies_with_side-effects/

Kaksikelud: Kunst ja popmuusika
Miks otsustas Andy Warhol hakata töötama muusikaäris koos Velvet Undergroundiga? Miks Yoko Ono valis popmuusika ja John Lennon, vastupidi, visuaalkunsti? Kui olulised on utoopilised kunsti ja muusika sünteesid Brian Eno, Laurie Andersoni ja Fatima Al Qadiri jaoks? Kunsti ja popmuusika vahelist kaksikelu võib näha ka kui püüdlust valdkonna probleemidega hakkamasaamiseks teiselt väljalt lahendusi otsides.

Meistriklassi külalisega seekord ei toimu, sest Jörg Heiser osaleb Köler Prize 2016 žüriis. Köler Prize 2016 gala toimub 27. mail.
KKEKi ja EKA KVI ühiselt korraldatud kunstikriitikat ja näituste ajalugu käsitlevate avalike loengute seerias esinesid lisaks Jörg Heiserile veel Jan Verwoert, Beatrice von Bismarck, Joanna Figiel, Orit Gat ja Dorothea von Hantelmann. Seeriat toetas Eesti Kultuurkapital ja kultuuriministeerium.

Jörg Heiser