David Kennedy Cutler ja Juntae TeeJay Hwang ARS Projektiruumis

JUNTAE TEEJAY HWANG “SININE LÕHEKALA”, kuraator Anne Barlow

DAVID KENNEDY CUTLER “FORCE QUIT”, kuraator Kristen Chappa 

Näitused on avatud 08. - 30. oktoober 2016 ARS Projektiruumis (Pärnu mnt 154). 

Näituste avamisõhtu on 7. oktoobril algusega kell 18.

Legendaarne New Yorgi galerii Art in General tuleb Tallinnasse! Koostöös Kaasaegse Kunsti Eesti Keskusega avatakse kahe New Yorgi kunstniku, Juntae TeeJay Hwangi ja David Kennedy Cutleri näitused ARSi Projektiruumis. Mõlemal näitusel on tähelepanu keskmes identiteediküsimused kliimasoojenemise ajastul ja kehapoliitika digikultuuris. Kunstnikud eksponeerivad kohaspetsiifilisi multimeedia installatsioone, milles ühendavad käsitöö ja digitehnoloogiad, inimlikkuse aluspõhimõtted ja fantaasiate metafoorid. 

DAVID KENNEDY CUTLER: "FORCE QUIT" (KURAATOR KRISTEN CHAPPA)

David Kennedy Cutleri näitus “Force Quit” vaatleb kõrvuti digikultuuri ja nüüdisaegset klassiühiskonda. Kas pole mitte töö see, mis meie hüperkapitalistlikul ajastul inimese identiteeti määrab ja piirab? Tihti on ainuke mõeldav eneseväljendusviis kas ennastimetlev profiil sotsiaalmeedias või amet, positsioon ühiskonnas. Näituse pealkiri “Force Quit” viitab kinni jooksnud programmi või arvuti välja lülitamisele. Samamoodi võib aga küsida, kuidas lülitada ennast välja süsteemist, mis on lootusetult kinni jooksnud? 

Näituse eesmärk on edasi anda seda, kuidas tänapäeva kapitalism kultuuriliselt toimib ja kuidas see mõjutab neid, kes on selle järjekindlatesse süsteemidesse kinni püütud. Niisiis tundub projekti eksponeerimine kunagisel Eesti Kunstnike Liidu kunstitehase pinnal enam kui loogiline – sellisena rõhutab näitus kunstniku silmis laiemat diskussiooni töö teemal, mille tähendused võivad sõltuvalt ajaloolistest ja poliitilistest kontekstidest oluliselt muutuda. 

David Kennedy Cutler elab Brooklynis. Ta on sündinud Sandgate’is, Vermontis. Ta on teinud isikunäituseid Derek Elleri galeriis, New Yorgis (2009, 2012) ja Nice & Fitis, Berliinis (2004, 2006). Cutleri teoseid on eksponeeritud arvukatel grupinäitustel.

JUNTAE TEEJAY HWANG: "SININE LÕHEKALA" (KURAATOR ANNE BARLOW)

Juntae TeeJay Hwangi “Sinine Lõhekala” on kohaspetsiifiline rituaalne installatsioon, mille eesmärk on pakkuda vallapäästmisteenust kõikidele lõhekaladele, kes ei pääse tagasi koju. Näitusel pakub kunstnik välja uusi võimalusi, kihistusi ja mõttekohti lootusetutele, mille abil kogeda ja jagada turvalise (sigimis)koha otsinguid. Paljude keeldude tõttu ei saa Sinine Lõhekala naasta oma loomulikesse vetesse: Kui ta on saavutanud sugulise küpsuse, algab tema konarlik reis koju tagasi.

Näituse “Sinine Lõhekala” eesmärk on mälestada kõiki Tundmatuid, kes ei suutnud murda läbi lugematutest barjääridest, kellel polnud suunanäitajat, kes aitaks neil muredega toime tulla. Kuivõrd piirid muutuvad raskemini läbipääsetavaks ja nõuded jäigemaks, jäävad vaid vähesed elama. Veel vähesematel on võimalus jutustada omaenda lugu, kuna kannatavad pideva Teise ja Iseenda demoniseerimise surve all. Kunstnik esitab näitusel äraeksimist ärevuse ja paranoiana, mida tunneb inimene, kes kuhugi ei kuulu.

Juntae TeeJay Hwang sündis 1991. aastal Soulis, Lõuna-Koreas ja elab praegu New York Citys. 2015. aastal sai ta bakalaureusekraadi kunstis Slade School of Fine Artist Londonis. Hwang on osalenud mitmetel grupinäitustel, sealhulgas Londoni ICAs, New Yorgi juudimuuseumis, Kyoto kunstiülikoolis.

Art in General alustas 1980. aastatel New Yorgis pöördelise galeriiga, mis töötas tänaste kunstimaailma tippudega ja korraldab tänapäeval erinevaid rahvusvahelisi projekte. Alates 2005. aastast on nad aidanud paljudel kunstnikel produtseerida teosed suurnäitustele nagu Whitney, Istanbuli, Veneetsia biennaalid ja suurtesse kunstiinstitutsioonidesse.

Kaasaegse Kunsti Eesti Keskus loodi 1992. aastal Sorose Kaasaegse Kunsti Keskuse nime all. KKEKi missioon on koguda, jagada ja vahendada kaasaegse kunsti alast informatsiooni Eestist ja rahvusvahelises plaanis. Alates aastast 1999 korraldab KKEK Eesti osalemist Veneetsia biennaalil. KKEK korraldab videoõhtuid, lugemisgruppe, näituseid ja aastasündmuseid ja annab välja iganädalast kaasaegse kunsti uudiskirja. 

Näitust toetavad: Eesti Kultuurkapital, Trust for Mutual Understanding, New York, the Milton and Sally Avery Arts Foundation, New York, Kadarbiku Köögivili, Proplastik OÜ, Restoran Gotsu, Multi-Projekt Sisustuse OÜ

Täname Narrot OÜ-d ja Avisioni.

Juntae Teejay Hwang, "Blue Salmon" (videostill), 2016
David Kennedy Cutler, "Second Self" (2015-2016)