Praktika Veneetsia biennaali Eesti paviljonis

Kaasaegse Kunsti Eesti Keskus, Eesti Kunstiakadeemia ja Tartu Kõrgem Kunstikool annavad teada:
 
Hea üliõpilane,
 
Kas tahad rohkem teada saada Veneetsia biennaali rollist kaasaegse kunsti maailmas? Vajad erialast praktikat, et paremini tundma õppida tuleviku töövõimalusi kunstimaailmas? Tahad elada ja töötada kaks-kolm kuud Veneetsias? Soovid kohata kunstimaailma superstaare? Siin on sinu võimalus!
 
KKEK otsib praktikante 9. maist - 26. novembrini Veneetsia biennaali Eesti paviljoni Katja Novitskova näitusele “Kui sa vaid näeksid, mida ma su silmadega olen näinud”. Näituse kuraator on Kati Ilves. Projektis seob kunstnik võimsalt arenenud kaasaja digiühiskonna ulmeliste maailmalõputeemadega. Andmete kogumine ja töötlemine on ammu ületanud meie planeedi piirid ja sellest on saanud vahend, et kaardistada maastikke Maal ja mujal. Selle tulemusena luuakse pidevalt tohutul hulgal uusi visuaalseid keeli ja pildimaterjali. Katja Novitskova lavastab mitmest teosest ruumiinstallatsiooni, kuhu tekivad pildid ja ruumid, mida tavaliselt ollakse harjunud kogema internetis.
 
Soovime korraga tööle 2 - 4  giidi, kes veedaksid Veneetsias kaks kuni kuus kuud. Giidi ülesanne on valvata ja tutvustada Eesti näitust, Eestit ja eesti kunsti, müüa katalooge, hoida paviljon töökorras ja aidata kaasa näituse kommunikatsioonile sotsiaalmeedias. Omalt poolt pakume praktikandile koostöös välispartneriga ERASMUS+ praktikastipendiumit, mis katab osaliselt elamis- ja reisikulud. Stiependiumit on võimalik taotleda eeldusel, et tudeng ei ole veel oma ühes õppeastmes ette nähtud ERASMUS+ kvooti (12 kuud) ära kasutanud. Praktikale võivad kandideerida ka vilistlased, kes lõpetavad ülikooli 2017. aastal.
Praktika läbinud üliõpilased saavad praktika eest ainepunkte.

Praktikakandidaadilt ootame:

  •                  väga head inglise keele oskust kõnes, kasuks tuleb teiste keelte, eriti itaalia keele oskus
  •                   väga häid teadmisi eesti kunstist ja kultuurist
  •                   motiveeritust tutvustada eesti kunsti

Omalt poolt pakume:

  •                   rahvusvahelise kunstialase koostöö kogemust
  •                   elukoha võimalust Veneetsias 

Huvlistel palume saata oma CV ja motivatsioonikiri 6. veebruariks 2017 Kaarin Kivirähkile (kaarin@cca.ee)
 
Lisainfo:
KKEKi koduleht
ERASMUS+ programmi lisainfo EKA välissuhete osakonnast
KKEKi projektijuht Kaarin Kivirähk kaarin@cca.ee

Katja Novitskova "Pattern of Activation (on Mars)" (2014)  foto: Hans-Georg Gaul, kunstniku ja galerii Kraupa-Tuskany Zeidler omanduses