EV100 avab kunstiprogrammi taotlusvooru „Sada kunstimaastikku“

EV100 korraldustoimkond koostöös kunstiprogrammi koordineerivate Kaasaegse Kunsti Eesti Keskuse ja Eesti Kaasaegse Kunsti Arenduskeskusega kuulutavad välja EV100 kunstiprojektide taotlusvooru 2017. ja 2018. aasta projektidele.

„Usun, et Eesti riigi 100. sünnipäev, meie ajalugu ja tulevik pakuvad meie kunstnikele küllaldaselt inspiratsiooni. Põnevusega ootame kunstnike nägemust sellest, kuhu Eesti viimase saja aastaga jõudnud on,“ ütles EV100 korraldustoimkonna juht Jaanus Rohumaa.

Kaasaegse Kunsti Eesti Keskuse direktori Maria Arusoo sõnul oodatakse kunstiprojektide visioone, mis võivad olla nii näitused, üksikteosed, etendused kui ka teised kaasaegse kunsti sündmused. „Tööd võiksid mõtestada kaasaegset ühiskonda ja kultuuri ning lähtuda tänapäeva maailmas aktuaalsetest teemadest. Eesti mitmekesine kunstielu oma paljude armastatud kunstnikega annab võimaluse juubelit käsitleda iga nurga alt ning kindlasti on väljavalitavad tööd märgilised ka tulevikus,“ lisas Arusoo.

Eesti pühendab oma 100. juubelisünnipäeva tulevikule. Seetõttu on kunstisündmuste võtmesõnadeks kaasaegne kunst ja kaasaegsed eksponeerimise viisid. Konkursile on oodatud projektid, mis on teostatud professionaalsete kunstnike ja/või kunstiinstitutsioonide poolt ning pühenduvad publikuga suhtlemisele.

Kunstiprogrammi sündmused toimuvad ajavahemikus 2017 - 2018 ning programmi eelarve on 200 000 eurot. Taotlusvooru projektide esitamise tähtaeg on 30.03.2017 kell 17.00. Kõik materjalid tuleb esitada Kaasaegse Kunsti Eesti Keskusele (ev100@cca.ee ja/või Vabaduse väljak 6, Tallinn). Taotlused vaatab läbi selleks kokku kutsutud hindamiskomisjon.

Hindamiskomisjoni kuuluvad Kaasaegse Kunsti Eesti Keskuse esindaja Rebeka Põldsam, Eesti Kaasaegse Kunsti Arenduskeskuse esindaja Kadri Laas, EV100 korraldustoimkonna esindaja Jaanus Rohumaa, Eesti Kunstnike Liidu esindaja Vano Allsalu, Eesti Kunstimuuseumi esindaja Kadi Polli, Eesti Kunstiakadeemia (EKA) esindaja Kirke Kangro, Tartu Kunstimuuseumi esindaja Rael Artel, Tartu Kõrgema Kunstikooli esindaja Heli Tuksam, Narva kunstivälja esindaja Marika Alver EKA kunstiresidentuurist Narvas, Pärnu kunstivälja esindaja Marian Kivila Avangard galeriist, Viljandi kunstivälja esindaja Kristjan Mändmaa EKAst, Haapsalu kunstivälja esindaja Agur Kruusing EKAst.

Täpsem info osalemistingimuste kohta on kättesaadav EV100 ja KKEKi koduleheküljel. Infotund konkursil osaleda soovijatele toimub 16.02.2017 kell 12.00 Kaasaegse Kunsti Eesti Keskuses (Vabaduse väljak 6, Tallinn).

Lisainfo:
Kadi Kesküla, EV100 kunstiprojektide koordinaator, kadi.keskula@cca.ee, telefon 5109125.

2016. aastal toimunud EV100 kunstikonkursi „Rändajad ja kohanejad“ võidutöödega saab tutvuda siin.

"100 kunstimaastikku". Kollaaži autor Brit Pavelson