EV100 kunstiprogramm suvel

EV100 korraldustoimkond, Kaasaegse Kunsti Eesti Keskus ja Eesti Kaasaegse Kunsti Arenduskeskus annavad teada:

EV100 kunstiprogrammi “Sada kunstimaastikku” sündmused on alanud. Sel suvel toimub mitu eriilmelist kunstisündmust:

14 .- 15. juulil 2017 peetakse video- ja performance-festivali "Futu Muhu 2017. Sada aastat" Eesti Kunstnike Liidu Muhu Kunstitalus. Festivali esimene päev, 14. juuli, on pühendatud 
performance'ile ja muusikale ning teine päev, 15. juuli, videopresentatsioonidele ja publikuintervjuudele. 

14. juuli - 24. august 2017 korraldab Karel Koplimets aktsiooni "Juhtum nr 13. Oodates taarast laeva“ Helsingi-Tallinn liinil, mis käsitleb alkoholi tarbimise ja Eesti maksumärkidega alkoholitaara teemat Soomes. Kunstnik ehitab Eesti alkoholitaara purkidest parve Helsingis, et parvetada üle lahe kodumaale Eestisse. Kogu aktsioonist valmib video-
dokumentatsioon, mida esitletakse 24. augustil Kumu kunstimuuseumis ning eksponeeritakse Eesti-Soome ühisnäitusel Helsingis Virka galeriis 13. oktoobrist 2017 - 25. veebruarini 2018.

21. juulil 2017 toimub Pire Sova ja Pille Õnnepalu koostööprojekti "Vabaduse maagiline ilu" esimene üritus Tallinnas raamatupoes Puänt. Näitust vaadates vesteldakse teemadel vabadus ühiskonnas, loovus, religioossus ja võim. Teemad on inspireeritud Pille Õnnepalu päevikromaanist "Rääkimine vaikimine nutmine: vabaduse seletamatu ilu". Näitus ja üritused toimuvad Tallinnas raamatupoes Puänt 21. juulist kuni 11. augustini ja alates 18. augustist Võrus galeriis Avatud Ateljee.

24. juuli - 6. august 2017 kutsub kunstnikeühenduse Kraam (Minna Hint ja Killu Sukmit) tasuta asjade poe suvetuurile “Wall of kindness”. Tuuri idee pärineb Iraanist, kus üks kohalik algatas heategevusliku aktsiooni, algse mõttega abistada kodutuid inimesi. Linnaruumi jäeti riideid inimestele, kellel võib neid vaja minna. Liikumise motoks oli “jäta (siia riided), kui sul ei ole vaja” ja “võta, kui sul on vaja”. Kraami suvetuuri buss liigub mööda Eestit alates 24. juulist ja peatub kolmeteistkümnes paigas Ida-Virumaal. 

23. augustil 2017 avatakse Temnikova ja Kasela galeriis kahe kunstniku – Moskvas töötava Olga Chernysheva ja Tallinnas tegutseva Jaan Toomiku - ühisnäitus. Mõlemad kunstnikud on oma loomingus kasutanud erinevaid meediume ning töötanud välja tundliku käekirja, milles isiklikud lood põimuvad sotsiaalsete ja poliitiliste narratiividega. Koostööprojekti kuuluvad kaks samaaegset sündmust: Olga Chernysheva isikunäitus Temnikova ja Kasela galeriis ning Jaan Toomiku kohaspetsiifiline installatsioon Tallinna keskturul. 

EV100 kunstiprogramm keskendub kaasaegsele kunstile, et mõtestada selle kaudu Eesti riigi olevikku ja tulevikku. Programmi kuulub 38 kunstisündmust, mis toimuvad kolme aasta jooksul erinevates paikades üle Eesti.
 
Kunstiprogrammi võidutööd valiti välja 2016. ja 2017. aastal kahel konkursil. Kõik väljavalitud võiduprojektid käsitlevad Eestit ja Eestiga seonduvat kaasaegse kunsti võtmes pakkudes inimestele võimalust tähistada riigi juubelit läbi kunstielamuse.
  
Eesti juubelit tähistavast kaasaegse kunsti programmiga saab lähemalt tutvuda siin.

Kraami suvetuur 2017
Kavand Karel Koplimetsa projektile
Pire Sova ja Pille Õnnepalu projekt
Muhu kunstitalu
Temnikova ja Kasela galerii