KKEKi tiimiga liituvad sügisel Marika Agu ja Sten Ojavee

Kaasaegse Kunsti Eesti Keskus annab teada:
 
Konkurss projektijuht-kuraatori ametikohale on edukalt lõppenud. Keskusel on hea meel teatada, et tööpakkumisele laekus kaheksa tugevat avaldust. Kuna konkurss oli niivõrd tasavägine, valis komisjon välja kaks uut töötajat, kelle visioonid Keskuse tulevikust ja tegevustest paistsid enim silma. KKEKi tiimiga liituvad Marika Agu ja Sten Ojavee, kel mõlemal on rahvusvaheline töökogemus ning suurepärased teadmised Eesti kunstiväljast.

Marika Agu (s 1989) on kuraator ja kunstikriitik. Ta on töötanud 2014 – 2016 Tartu Kunstimuuseumis kaasaegse kunsti kuraatorina, kus kureeris mitmeid olulisi näituseid, sealhulgas “Parandamise esteetika tänapäeva Gruusias” (2016), “Kiwa. Autoportree tundmatuga” (2015), “Noorus kui elustiil” (2015), “Tüüpilised indiviidid” (2014), “PRADA PRAVDA” (2013). Ta on kirjutanud vabakutselise kriitikuna Eesti suurimatele meediaväljaannetele, osalenud kaastoimetajana Artishoki kunstiblogi töös ja kriitikuna 2016. aasta Artishoki biennaalil. Ta on kaaskoostajana välja andnud mitmeid publikatsioone näitusekataloogidest monograafiani. Marika Agul on magistrikraad kunstiteaduses.

Sten Ojavee (s 1989) on lõpetamas aasta kestnud assistenditööd maailma ühe olulisema kunstifoorumi documenta 14 näituste osakonnas, kus ta teostas suuremahulisi projekte ning töötas rahvusvaheliselt väga tuntud kunstnikega, teiste seas Agnes Denesi, Ariuntugs Tserenpili, Ibrahim Mahama ja paljude teistega. Aastatel 2015 – 2016 töötas Sten Ojavee Tartu Kunstimuuseumis näituste osakonna koordinaatorina. Muuseumis kureeris ta näitused “Poor girl, too cool” (2016), “Kadumisest ja kadumiseks” (2016) ja “Uus algus” (2015). Varsemalt töötas ta assistendina Kaasaegse Kunsti Eesti Keskuses, kus osales muuhulgas 56. Veneetsia biennaali Eesti paviljoni produktsioonis (2015). Ta on kirjutanud kunstikriitikat olulistele Eesti meediaväljaannetele ja osalenud erinevate näituste kataloogide koostamisel. Sten Ojaveel on bakalaureusekraad kunstiteaduses. 

Kaasaegse Kunsti Eesti Keskusese tiimis töötavad hetkel Maria Arusoo (juhataja), Kaarin Kivirähk (uudiskirja toimetaja ja projektijuht), Kadi Kesküla (EV100 kunstiprogrammi koordinaator ja büroo juht).

Keskuse programm keskendub sügisel senisest rohkem Eesti kaasaegse kunsti arhiivi kaasajastamisele ja kureerimisele. Tulekul on mitmed rahvusvahelised koostööprojektid New Yorgi ja Baltikumi suunal. Jätkub kaasaegse kunsti uudiskirja väljaandmine ja taasalustab loenguseeria koostöös Eesti Kunstiakadeemiaga. Koostöös Riigikantselei ja Eesti Kaasaegse Kunsti Arenduskeskusega korraldab KKEK EV100 kunstiprogrammi "Sada kunstimaastikku". 

Marika Agu
Sten Ojavee. Foto: Jo Nurm