Loenguseeriat "Rahvusvaheline laeng" alustab kuraator Vincent Honoré
Kaasaegse Kunsti Eesti Keskus ja Eesti Kunstiakadeemia kunstiteaduse ja visuaalkultuuri instituut kutsuvad:
Loenguseeria “Rahvusvaheline laeng” 2017/2018 õppeaastal
Vincent Honoré loeng “Performatiivne institutsioon” 9. novembril kell 18 Kaasaegse Kunsti Eesti Keskuses (Vabaduse väljak 6/8, III korrus)
Loenguseeria esimene esineja on Vincent Honoré (London), kes on järgmise aasta piirkonna suursündmuse, 13. Balti triennaali kuraator. Oma loengus tutvustab ta oma senist kuraatoripraktikat ja pikaajalist tööd David Roberts Art Foundationi kuraatorina. Ta räägib Balti triennaali kuratoorsetest lähtepunktidest, avades, kuidas on töötada väljastpoolt tulnud kuraatorina talle võõra kohaliku kontekstiga ning haakida seda rahvusvaheliste suundadega. Honoré on töötanud 2008. aastast Londoni maineka galerii David Roberts Art Foundationi kuraatorina. 13. Balti triennaal toimub 2018. aasta jooksul erinevates paikades Leedus, Lätis ja Eestis. Triennaali ajaloos on see esimene kord, kui näitust korraldavad kõik kolm Balti riiki üheskoos.
Loengule järgneb seminar järgmisel hommikul, 10.11 kell 10 EKA kunstiteaduse ja visuaalkultuuri instituudis (Suur-Kloostri 11). Registreerumiseks ja lugemismaterjali saamiseks kirjutage palun karin.vicente@artun.ee
Kõik loengud ja seminarid on tasuta ja inglise keeles. Loenguid salvestatakse ja jagatakse EKA Vimeo lehel.
Loenguseeria raames tulevad Tallinna rahvusvaheliselt tunnustatud kuraatorid ja kriitikud, kes tutvustavad oma praktikat, töömeetodeid ning jagavad seminarides nõuandeid väljal alustavatele tudengitele. Sarjaga tähistatakse kuraatori õppesuuna avamist KVI magistrantuuris. Loenguseeria raames esinevad 2017. ja 2018. aastal veel kuraator Vasif Kortun (23.11), kuraator Martha Kirszenbaum (detsember), documenta14 kuraator Dieter Roelstraete (jaanuar), luuletaja ja kunstikriitik Quinn Latimer (veebruar), kuraator Lumi Tan (märts), kunstikriitik Andrew Berardini (aprill), feministlik kuraatorMaura Reilly (mai), kuraator ja kriitik Antonia Alampi (mai).
Üritust toetavad: Eesti Kultuurkapital, Baltic-American Freedom Foundation, Eesti Teaduste Akadeemia