Paul Kuimet alustas residentuuri WIELSi residentuurprogrammis

Eelmisel nädalal alustas kunstnik Paul Kuimet kuus kuud kestvat residentuuri mainekas Brüsseli kunstikeskuses WIELS. Residentuurivõimalust kahele Eesti kunstnikule korraldavad WIELS ja Kaasaegse Kunsti Eesti Keskus.
 
Residentuur WIELSi kunstikeskuses Brüsselis on üks hinnatumaid residentuurprogramme Euroopas. Programm kestab kuus kuud, selle aja jooksul korraldatakse osalejatele töötubasid, vestlusringe, arutelusid, kunstnikutele annavad tagasisidet residentuuri külastavad oma ala tipud: kriitikud, kuraatorid, kunstimänedžerid ja teoreetikud. Varem pole Eesti kunstnikud programmis osalenud.  

Kunstnikud valiti välja avalikul konkursil, kuhu laekus kaheksa avaldust. Lõpliku otsuse langetas WIELSi ekspertkomisjon koostöös Kaasaegse Kunsti Eesti Keskusega. 2018. aasta esimeses pooles on residentuuris Paul Kuimet ning teises pooles Jaanus Samma.
 
Paul Kuimet (s 1984) on kunstnik, kes töötab peamiselt video- ja fotomeediumis. Kuimeti loomingu lähtepunktiks on nii maastikud ja arhitektuur kui ka objektid või kunstiteosed, mille ta paigutab lähivaate tekitamiseks kunstisaali, et tuua välja nende esteetiline, poliitiline ja ajalooline kontekst, mis tihti argielus märkamatuks jääb.
 
WIELSi residentuuris plaanib Kuimet jätkata tööd poolelioleva 16mm filmiga “All That is Solid”, mis vaatleb modernistliku klaasarhitektuuri ajalugu ajalooliste, 19. sajandi suurte maailmanäituste aegsete varamodernistlike hoonete ja tänapäeva supermoodsate kontoriklaastornide näitel.
 
Hetkel näeb Kuimeti teoseid Berliinis WNTRPi galeriis Kuimeti ja Nina Schuiki ühisnäitusel “Space Coordinates”, mis kuulub EV100 kunstiprogrammi.
 
Eesti kunstnike osalemist WIELSi residentuurprogrammis toetab Kultuuriministeerium.

Paul Kuimet WIELSi ateljees