Rahvusvaheline laeng #5: Quinn Latimer
Kaasaegse Kunsti Eesti Keskus ja Eesti Kunstiakadeemia kunstiteaduse ja visuaalkultuuri instituut kutsuvad:
Loenguseeria “Rahvusvaheline laeng” 2017/2018 õppeaastal
Quinn Latimer “Like a Woman: kirjutamine ja toimetamine kui feministlik projekt” (documenta14, Ateena)
21.02 kell 18 loeng Teaduste Akadeemia saalis (Kohtu 6)
23.02 kell 10.15 seminar KVIs (Suur-Kloostri 11)
Loengus esitleb Quinn Latimer oma viimaseid kirjutamis- ja toimetamistöid ning arutleb nende panuse üle feminismi vaimsusesse ja uurimismeetodisse. Teoste hulgas on raamat “Like a Woman: Essays, Readings, Poems” (Sternberg Press, 2017) ja documenta14 väljaanded, kus Latimer oli peatoimetaja. Ta arutleb ka viimase aja feministlike liikumiste üle (kunstimaailmas ja väljaspool seda) ning selle üle, kuidas mõjutab neid liikumisi keel ja meedia – kõige otsesemalt kriitikute ja ajakirjanike kaudu, kuid ka toimetajate ja tellijate kaudu, kes lugusid tellivad ning kes pidevalt vormivad vägivalla ja vastupanu narratiive, millest me loeme tänapäeval peaaegu iga päev.
Quinn Latimer on luuletaja, kunstikriitik ja toimetaja Californiast, kelle tööd tegelevad tihti feministlikke kirjutamise, lugemise ja piltide tootmise süsteeme. Ta on välja andnud raamatud, nagu “Like a Woman: Essays, Reading, Poems (Sternberg Press, 2017), “Stories, Myths, Ironies, and Other Songs: Conceived, Directed, Edited, and Produced by M. Auder”, kaaskoostaja Adam Szymczyk (Sternberg Press, 2014), “Sarah Lucas: Describe This Distance” (Mousse Publishing, 2013); “Film as a Form of Writing: Quinn Latimer Talks to Akram Zaatari” (WIELS/Motto Books, 2013) ja “Rumored Animals” (Dream Horse Press, 2012). Tema kirjutisi ja lugemisõhtuid on kaasatud näitustele REDCATis Los Angeleses, Serpentine Galleries Londonis, CRACis Alsace’is, Altkirchis Prantsusmaal, Veneetsia arhitektuuribiennaalil Saksa paviljonis ja 13. Sharjah’ biennaalil. Ta oli documenta14 väljaannete toimetaja Ateenas ja Kasselis.
Loengule järgneb seminar 23.01 kell 10.15 EKA kunstiteaduse ja visuaalkultuuri instituudis (Suur-Kloostri 11). Seminari registreerumiseks ja lugemismaterjali saamiseks kirjutage palun karin.vicente@artun.ee.
Kõik loengud ja seminarid on tasuta ja inglise keeles. Loenguid salvestatakse ja jagatakse EKA Vimeo lehel.
Loenguseeria raames tulevad Tallinna rahvusvaheliselt tunnustatud kuraatorid ja kriitikud, kes tutvustavad oma praktikat, töömeetodeid ning jagavad seminarides nõuandeid väljal alustavatele tudengitele. Sarjaga tähistatakse kuraatori õppesuuna avamist KVI magistrantuuris.
2017. aastal käisid seeria raames Tallinnas Vincent Honoré (09.11), kuraator Vasif Kortun (23.11), kuraator Martha Kirszenbaum (07.12), 2018. aastal documenta14 kuraator Dieter Roelstraete (26.01). Loenguseeria jätkub luuletaja ja kunstikriitiku Quinn Latimeri (21.02), kuraator Lumi Tani (22.03), kunstikriitik Andrew Berardini (12.04), feministlik kuraator Maura Reilly (03.05) ja kuraator ja kriitiku Antonia Alampi (31.05) loengutega. Kõik külalised tutvuvad oma visiidil Eesti kunstnike ja kunstieluga.
Üritust toetavad: Eesti Kultuurkapital, Baltic-American Freedom Foundation, Eesti Teaduste Akadeemia