Kuu esimese esmaspäeva videokunstiõhtu Eva Seppinguga KKEK kontoris Vabaduse väljak 8

Märtsikuu videokunstiõhtu külaliseks esmaspäeval, 4. märtsil kell 17:00 on Eva Sepping, kes räägib oma doktoritööst "Rahvusliku ideoloogia kajastused 21. saj Eesti visuaalkultuuris" ja näitab oma kogutud rahvusluseteemalise materjali põhjal tehtud töid. Ekraniseeringule järgneb vestlus kunstnikuga.

Eva Sepping on lõpetanud Tartu Ülikooli lähiajaloo, omandanud magistrikraadi Eesti Kunstiakadeemia uusmeedia erialal ning õpib hetkel kunstiakadeemia doktoriõppes. Doktoritöös uurib Sepping rahvusliku ideoloogia kajastusi 21. sajandi Eesti visuaalkultuuris, mille tarvis ta on aastaid kogunud ohtrat videomaterjali ning kasutanud seda oma näitusetegevuses. Kunstnikule pakub huvi eeskätt antud nähtuse psühholoogiline ja subjektiivne pool: millistel alustel toimub antud nähtusega samastumine või mittesamastumine? Näiteks on teda huvitanud pinged ja valikuvõimalused, mis on seotud kogukondade vahelisel piiril asudes kuuluvuse otsimisega.

Skriiningprogrammide raames tutvustame KKEK videokogu, kohtume kunstnike, kuraatorite ja kunstikriitikutega ning püüame üheskoos mõtestada kaasaegse Eesti videokunsti trende, valupunkte ja trumpe. Videokunsti õhtud iga kuu esimesel esmaspäeval KKEK kontoris. Informatsiooni esinejate kohta saate jälgida meie kodulehelt ja Facebookist https://www.facebook.com/www.cca.ee