Eesti kunst hispaaniakeelses kultuurisaates “Metrópolis”

Eesti kaasaegseid kunstnikke näeb hispaaniakeelses kultuurisaates “Metrópolis”. Saates on intervjuud Marko Mäetamme, Tanja Muravskaja, Katja Novitskova, Liina Siibi, Timo Tootsi ja Flo Kasearuga, kes tutvustavad oma loomingut. Lisaks annab telesaade lühiülevaate Kaasaegse Kunsti Eesti Keskuse tööst. Saadet näidatakse üle kogu maailma hispaanikeelsetes riikides.
 
"Metrópolis" on Hispaania riigitelevisiooni telekanali TVE2 kaasaegse kunsti ja kultuuri teemaline saade, mis on olnud eetris juba aastast 1985. Seda näidatakse TVE2, TVE Internacional Europa, TVE Internacional Amerika, TVE Internacional Asia kanalitest ja on järelvaadatav TVE veebis. Saatest on olemas inglise- ja hispaaniakeelne versioon.
 
“Metrópolise” võttetiim külastas Tallinna sügisel 2017 Kaasaegse Kunsti Eesti Keskuse külalistena. Saate jaoks filmis materjali Eesti operaator Arpo Vatsel.
 
Eesti kunstnike saate pani kokku vabakutseline kuraator Nerea Ubieto. Ubieto külastas Eestit 2015. aastal, kui osales CPR kuraatorite programmis, mida Eestis korraldati koostöös Eesti Kaasaegse Kunsti Arenduskeskusega. CPR autasustas Nerea Ubietot näitusepreemiaga, millega toetas Eesti ja Soome kunstnikke kaasavat näituseprojekti “Return Flight Ticket”.

Liina Siib "Metrópolise" saates. Kuvatõmmis