NBC avatud konkurss: Kandideeri kuraatoripraktikale

Põhja- ja Baltimaade kuraatorite koostööprogramm NBC, kuhu kuuluvad Kaasaegse Kunsti Eesti Keskus, Soome kunstikeskus Frame ja Stockholmi kunstiresidentuur CRIS, kutsuvad alustavaid kunstiprofessionaale kandideerima 2018. aasta kuraatoripraktika programmi.
 
Tähtaeg kandideerimiseks on 1. aprill 2018.
 
Kuraatoripraktika programm on võimalus alustavatele kuraatoritele ja kunstiprofessionaalidele töökogemuse omandamiseks, osaledes regiooni olulisemate kunstisündmuste ettevalmistamisel ja läbiviimisel. Programmi eesmärk on luua tasustatud praktikavõimalusi noortele kunstiprofessionaalidele ja edendada Põhja- ja Baltimaade vahelist koostööd.
 
Konkurss on avatud kuraatoritele ja kunstimänedžeridele, sealhulgas äsja ülikooli lõpetanutele, keda huvitab Eesti, Rootsi ja/või Soome kaasaegse kunsti valdkond. Praktikant töötab koos juhendajaga, kes toetab teda erinevates tööülesannetes.
 
2018. aasta programmi partnerid ning praktika kestus:
13. Balti triennaali näitus Tallinnas, praktika aeg: mai-juuni 2018
Baltic Circle etenduskunstide festival Helsingis, praktika aeg: oktoober-november 2018
Rahvusvaheline kaasaegse kunsti projekt Nya Småland, praktika täpne aeg on läbiräägitav: sügis-kevad 2018/2019
 
Konkursi läbiviimise kord:
Tähtaeg kandideerimiseks on 1. aprill 2018. Kandideerimiseks tuleb esitada avaldus aadressil opencall@cca.ee, kus on välja toodud kandidaadi eelistus, millisel sündmusel soovitakse praktikat sooritada. Komisjon valib laekunud taotluste alusel välja kolm programmis osalejat (iga sündmuse kohta ühe).
 
Kandideerimiseks on vaja esitada (inglise keeles):

  • CV
  • Avaldus koos eelistusega
  • Motivatsioonikiri, kust tuleb välja kandidaadi huvi väljavalitud sündmuse vastu
  • Soovituskiri

NB! Eestist pärit kandidaadid ei saa valida eelistatud sündmuseks 13. Balti triennaali, vaid peavad valima Soome ja Rootsi projektide vahel (Baltic Circle või Nya Småland).
 
Nõuded kandidaadile:

  • Kõrgharidus (vähemalt bakalaureusekraad) kunstivaldkonnas
  • Väga hea inglise keele oskus
  • Peab olema seotud Eesti, Soome või Rootsiga
  • Kasuks tuleb mõningane töökogemus kunstivaldkonnas

Programm maksab osalejale igakuist 1200-eurost stipendiumit ning katab osaleja sõidukulud. NBC partnerid aitavad kandidaadil leida sobivat majutust.
 
Programmi toetab Põhjamaade Kultuuripunkt. 
 
13. Balti triennaal on 2018. aasta suurim rahvusvaheline kunstifestival Baltimaades. 1979. aastal asutatud Balti triennaali ajaloos on see esimene kord, kui näitust korraldavad kõik kolm Balti riiki üheskoos. Triennaal avatakse Vilniuses mais, Tallinna Kunstihoones juunis ja septembris Riias. Kõik kolm näitust on erinevad, kuid koonduvad sama pealkirja alla, nagu ühe raamatu eri peatükid.
 
Baltic Circle on iga-aastane rahvusvaheline kaasaegse teatri ja kunstifestival Helsingis. 2018. aasta festival toimub 13. – 17. novembril 2018. Festivali programm lähtub päevakajalistest küsimustest ja valdkondadevahelistest dialoogipunktidest, tuues Helsingisse maailmatasemel esinejaid.
 
Nya Småland on rahvusvaheline kaasaegse kunsti projekt, mille eesmärgid on luua pikaajalisi koostöösuhteid, julgustada eksperimenteerimist ja luua tingimusi kriitiliseks dialoogiks. Nya Smålandi projekti alt korraldatakse erinevaid üritusi: kunstnikuvestluseid, seminare ning arendatakse kunstiresidentuuri. Småland on ajalooline maakond Lõuna-Rootsis. 

NBC on Kaasaegse Kunsti Eesti Keskuse initsiatiivil loodud Põhja- ja Baltimaade kunstiinstitutsioone ühendav võrgustik, mille peamised partnerid on Soome kunstikeskus Frame ja Stockholmi kunstiresidentuur CRIS (Nordic Art Association). Võrgustiku eesmärk on kaasaegse kunsti alase koostöö arendamine Põhja- ja Baltimaades. 2018. - 2020. aastani korraldab NBC kuraatoripraktikantide ja külaliskuraatorite programme ning uurimisreise Eestisse, Soome ja Rootsi. 

Lisainformatsioon:
Kaarin Kivirähk
Kaasaegse Kunsti Eesti Keskus
opencall@cca.ee