Paul Kuimeti ja Gregor Tauli raamatuesitlus Brüsselis

Kaasaegse Kunsti Eesti KeskusLugemiku kirjastus ja WIELSi kunstikeskus kutsuvad:
 
Raamatuesitlus ja vestlus autoritega 
“Notes on Space. Monumental Painting in Estonia 1947 – 2012”
Autorite Paul Kuimeti ja Gregor Tauliga vestleb Belgia kuraator Laura Herman
20. aprillil kell 16 WIELSi kunstikeskuse auditooriumis Brüsselis

Üritus Facebookis
 
Brüsselis esitletakse ingliskeelset uusversiooni Lugemiku ja Teater NO99 koostöös valminud raamatust “Konspekteeritud ruum”, mis anti välja 2012. aastal Tõnis Saadoja laemaali valmimise puhul Teater NO99s. Ingliskeelne väljaanne on ülevaatlik kokkuvõte peamiselt Nõukogude Eesti monumentaalmaalist, supergraafikast ja mosaiiktehnikas kunstist.
 
Kunstiajaloolane Gregor Taul on raamatusse kirjutatud essee ja lühikirjeldused kõigi 94 kujutatud monumentaalteose kohta. Detailsed fotod teostest on teinud kunstnik Paul Kuimet. Raamat annab suurepärase ülevaate Eesti avaliku ruumi kunstist enne nn protsendiseaduse vastu võtmist, nõukogudeaegsest kunstide sünteesist ning töölissööklates, kultuurimajades ja korterelamute seintel asunud teoste saatusest kapitalismi tingimustes. 
 
Üritus toimub WIELSi kunstikeskuses, mille residentuuris Paul Kuimet hetkel töötab. WIELSi residentuur on üks hinnatumaid residentuurprogramme Euroopas. Programm kestab kuus kuud, selle aja jooksul korraldatakse osalejatele töötubasid, vestlusringe, arutelusid, kunstnikutele annavad tagasisidet residentuuri külastavad oma ala tipud: kriitikud, kuraatorid, kunstimänedžerid ja teoreetikud. Varem pole Eesti kunstnikud programmis osalenud.  Eesti kunstnike osalemist WIELSi residentuurprogrammis toetab Kultuuriministeerium.
 
Üritust toetab Eesti saatkond Brüsselis.

“Notes on Space. Monumental Painting in Estonia 1947 – 2012” Koostajad ja toimetajad: Gregor Taul, Paul Kuimet, Ingrid Ruudi, Anu Vahtra