KKEKis alustas 13. Balti triennaali praktikandina tööd Saskia Suominen

Kaasaegse Kunsti Eesti Keskuses alustas mai alguses rahvusvahelise praktikaprogrammi raames tööd Helsingi kuraator Saskia Suominen (1989). Tal on bakalaureusekraad kunstikorralduses Budapesti Rahvusvahelisest Ärikoolist ja hetkel lõpetab ta magistriõpinguid näitusteõpingute erialal Helsingi Kunstiakadeemias. Kuraatorina huvitab teda helikunst ja kaasaegse kunsti ülemaailmsed probleemid. 
 
“Eesti ja Baltimaade kaasaegse kunsti valdkond on mulle seni olnud üsna tundmatu, vaatamata sellele, et olen pärit Soomest,” kirjeldab Saskia Suominen. “Ma olen väga põnevil võimaluse üle töötada Tallinnas, eriti just nüüd, kui Balti triennaal toimub esimest korda kõigis Balti riikides, sealhulgas ka Eestis. Mind on alati huvitanud, mis on selliste suurte näituste taga ja ootan juba, kuidas kõik kolm näitust omavahel suhestuvad. Eriti ootan, milline on Tallinna näituse performance’i programm.”
 
Praktikaprogrammi korraldab Põhja- ja Baltimaade kuraatorite koostööprogramm NBC, kuhu kuuluvad Kaasaegse Kunsti Eesti Keskus, Soome kunstikeskus Frame ja Stockholmi kunstiresidentuur CRIS. Programmi eesmärk on pakkuda võimalust alustavatele kuraatoritele ja kunstiprofessionaalidele omandada töökogemus, osaledes regiooni olulisemate kunstisündmuste ettevalmistamisel ja läbiviimisel, samuti luua tasustatud praktikavõimalusi noortele kunstiprofessionaalidele ja edendada Põhja- ja Baltimaade vahelist koostööd. Programm kestab kolm aastat, seega on järgmiste konkursite raames võimalik praktikale kandideerida veel 2019. ja 2020. aasta alguses
 
2018. aasta programmis osalesid 13. Balti triennaalBaltic Circle etenduskunstide festival Helsingis ja rahvusvaheline kaasaegse kunsti projekt Nya Småland. Kokku laekus avatud konkursile 19 praktikaavaldust, mille seast valis komisjon välja kolm praktikanti, kes läbivad mainitud üritustel kahekuise praktika. Programmi rahastab Kultur Kontakt Nord.
 
13. Balti triennaal on 2018. aasta suurim rahvusvaheline kunstifestival Baltimaades. 1979. aastal asutatud Balti triennaali ajaloos on see esimene kord, kui näitust korraldavad kõik kolm Balti riiki üheskoos. Triennaal avatakse Vilniuses mais, Tallinna Kunstihoones juunis ja septembris Riias. Kõik kolm näitust on erinevad, kuid koonduvad sama pealkirja alla, nagu ühe raamatu eri peatükid.

Saskia Suominen KKEKi kontoris