EV100: Laura Linsi ja Roland Reemaa näitus "Toimumata jäänud tulevikud"

28. juulil kell 13 avatakse Viljandimaal Heimtali muuseumis arhitektide Laura Linsi ja Roland Reemaa väljapanek “Toimumata jäänud tulevikud”. Koostöös Anu Rauaga on muuseumis loodud stseene 20. sajandi esimeste kümnendite argielust. Näitus kuulub Eesti Vabariik 100 kunstiprogrammi.

ÜRITUS FACEBOOKIS
 
Näituse “Toimumata jäänud tulevikud” allikas on 1927. aastast kuni II maailmasõjani ilmunud ajakiri Taluperenaine, kust võis leida nii näpunäiteid elustiili ja argielu praktiliste küsimuste kohta kui ka artikleid arhitektuurist ja sisekujundusest. "Näituse eesmärk on vaadata tagasi modernismi mõjule Eesti Vabariigis 20. sajandi esimestel kümnenditel ning luua ajakirjas leiduva ainetel arhitektuurseid makette igapäeva elu stseenidest, mis aja kiuste tegelikult toimumata jäid," ütlesid näituse autorid Linsi ja Reemaa.
 
Näitus on väljas ERMi Heimtali Muuseumis Viljandimaal, kus eksponeeritakse väljavõtteid ajakirjast, nende ainetel konstrueeritud arhitektuurseid makette ning koostöös Anu Rauaga sisekujunduse elemente muuseumi kogudest.
 
Näituse autorid on arhitektid Laura Linsi ja Roland Reemaa (www.rloaluarnad.com), kelle huviks on uurida argielulisi keskkondi läbi kunstiliste ja arhitektuursete meetodite. Koos Tadeas Rihaga esindasid Linsi ja Reemaa projektiga “Nõrk monument” Eestit tänavusel Veneetsia arhitektuuribiennaalil.
 
2018. aastal möödub 100 aastat Eesti Vabariigi loomisest. Lähem info juubeliürituste kohta on leitav veebilehelt www.EV100.ee.