EV100 kunstiprogramm Arvamusfestivali ajal Paides ja Türil

10. ja 11. augustil täiendab Arvamusfestivali programmi kaks EV100 kunstiprogrammi sündmust.

10. augustil toimub Türil Eesti Ringhäälingumuuseumis kunstiprojekti „Kunstnikud kogudesˮ raames Raul Kelleri eksperimentaalne avalik salvestus. Samal ajal on kaheks päevaks Paidesse kolinud ka Voronja galerii EV100 projekti „Lätted“.
 
AVALIK SALVESTUS 10.08
Reedel, 10. augustil kell 17 toimub Eesti Ringhäälingumuuseumis (Vabriku pst 11, Türi) kunstnik Raul Kelleri eksperimentaalne avalik salvestus EV100 kunstiprojekti „Kunstnikud kogudes“raames. Kelleri etteastel tekib radiofooniline teos, mis ühendab nii ajaloolist raadioheli kui ka modulaarsüntesaatoril genereeritud signaali ja impulsse. Bluusiduo Ringhold (Kalle ja Eleonora Tikas) lisab sellele oma ettekujutuse muusikast, mille sarnast oleks võinud 1930ndatel raadiost kuulata. Publik saab osa unikaalsest salvestusest ja hiljem selle esmakordsest kuulamiskogemusest. Sündmusele eelneb juhataja Juhan Sihveri muuseumituur algusega kell 16.
 
Kelleri aktsiooni jätkuna avatakse oktoobri lõpus muuseumi püsiekspositsiooni täiendusena lakiplaadikirjutaja Saja Synchroni tööprotsessi tutvustav väljapanek, kus on võimalik kuulata ka salvestusel kirjutatud helikoopiat.
 
Lisainfo Mary-Ann Talvistult, „Kunstnikud kogudes” projektijuhilt, 5811 7585.
 
VORONJA NÄITUSTESARJA "LÄTTED" AVAMINE 10.-11.08
10. ja 11. augustil on Paides aadressil Rüütli 8 avatud Voronja galerii EV100 näitustesarja „Lätted“ kuues sündmus. Kuuenda näitusena avatakse kunstnike Leho Rubise ja Kaido Kirikmäe valgus- ja heliinstallatsioon „Kaotatud lätted”.
 
Valgus - ja heliinstallatsioon „Kaotatud lätted” tegeleb suhtega kaduvasse Paidesse. „Vaikselt kaovad linnas vanad puitmajad, koos nendega ka visuaalne mälu ja lood. Ometi on neis lagunevates, hüljatud maastikes midagi poeetilist,“ sõnas Voronja galerii üks eestvedajatest Raul Oreškin.
 
Installatsioon on avatud 10. augustil alates kell 22 ja 11. augustil alates kell 23.
11. augustil kell 23 toimub vestlusring ja ühine teejoomine, mis kulmineerub Kaido Kirikmäe ja Leho Rubise muusikalise etteastega.

Üritus Facebookis
 
Lisainfo galerist Raul Oreškinilt, 58844909.

Eesti Ringhäälingumuuseumi direktor Juhan Sihver ja kunstnik Raul Keller Foto: Maarin Ektermann