Eesti kunstnikud Riias etenduskunstide ööl "Hydrogen Night 2018"

Sellel nädalavahetusel, 8.–9. septembril korraldab Riia kunstikeskuses kim? etenduskunstide öö “Hydrogen Night 2018”, mida kureerib KKEKi juhataja Maria Arusoo
 
Kunsti- ja kultuurifestivali Baltas Nakts 2018 programmi kuuluv "Hydrogen Night" on etenduskunstide maraton, kus esinevad Laima Jaunzema, Kris Lemsalu, Maria Metsalu koostöös Merike Estnaga, Netti Nüganen, Natasha Papadopoulou, Anni Puolakka koos Marta Trekterega ja Regret
 
Üheksa tunni pikkuse performance’i ööl küsivad kunstnikud eneseirooniliste ja harjumatute võtete abil, milline võiks olla kehast, seksuaalsusest ja intiimsusest rääkimise keel, mis ei taastoodaks patriarhaalseid mustreid. Etendused jutustavad lugusid mitmekesisusest, ebatäiuslikkusest, haavatavusest, ebaõnnestumistest, osalemistest ja eneseotsingutest. Kehateemad leiavad väljundi kehakultuuri, kehakaalu, kehakeelte ja kehavedelike kaudu.
 
Ürituse kava 8. septembril: 
19.00-19.20 Natasha Papadopoulou “Social Medea”
20.00-20.30 Anni Puolakka “Suckling Animal Sibling” (koos Marta Trekterega)
20.30.-20.50 Natasha Papadopoulou “Social Medea”
21.00- 21.30 Laima Jaunzema “Pigeon Pigeon Suicidal white”
22.00-00.00 Maria Metsalu “Maria and the angry pasta” (koos Merike Estna maaliga)
23.00- 23.30 Regret live
23.30- 1.30  Netti Nüganen “BB”
01-3am Kris Lemsalu (DJ set)

Laima Jaunzema on Läti kunstnik, kes on õppinud fotograafiat, tantsu ja koreograafiat. Tema teose “Pigeon Pigeon Suicidal white” aluseks on päevikulaadne jutustus naise kehast.

Kris Lemsalu on Eesti kunstnik, kes oma töödes kasutab võtteid keraamikast, installatsiooni- ja performance’i kunstist. 2019. aastal esindab Kris Lemsalu Eestit 58. Veneetsia kunstibiennaalil. 

Netti Nüganen on Eesti performance'i kunstnik ja muusik, kes on lõpetamas Amsterdami tantsukooli SNDO. Oma teoses "BB" töötab Nüganen tundmatu ja tuttavaga, otsides igapäevastest olukordadest võimatusi. 

Maria Metsalu on Eesti performance'i kunstnik, kes kuulub rahvusvahelisse performance'i kunsti rühmitusse Young Boy Dancing Group. Tema soololovastus “Mademoiselle X” esietendus oktoobris 2017 Kanuti Gildi SAALis. Metsalu teoses "Maria and the angry pasta" kasutatava maali autor on Merike Estna.

Natasha Papadopoulou töötab Amsterdamis ja Ateenas. Ta on õppinud fotograafiat ja Haiti tantse. Oma teoses “Social Medea” uurib ta sotsiaalmeedia võimalusi reaalelus. 

Anni Puolakka elab Helsingis ja Rotterdamis, kes teeb performance'eid, videosid, joonistusi, installatsioone ja kirjutab tekste. Oma teoses “Suckling Animal Sibling” (koos Marta Trekterega) keskendub ta nibudele kui kohtumispunktidele, piimale kui poliitilisele vedelikule, ja huultele, mis laulavad ja imetavad teisi toidu, intiimsuse ja seksuaalse erutuse jagamiseks. 

Regret on muusik, kelle visuaalselt efektsed esinemised on juba palvinud rohkelt tähelepanu Eesti muusikaväljal. Ta on esinenud näiteks Intsikurmu festivalil, EKA uue hoone avamisel, KÕVA karnevalil ning teda võib pidada neodekadentsi suuna esindajaks.
 
Täname: Kaasaegse Kunsti Eesti Keskus, Kaarin Kivirähk, Sten Ojavee, Kristina Oras, Aleksander Tsapov, Young Boy Dancing Group. 

Netti Nüganen