Avatud konkurss: Praktika 58. Veneetsia biennaalil

Põhja- ja Baltimaade kuraatorite koostööprogramm NBC, kuhu kuuluvad Kaasaegse Kunsti Eesti Keskus, Soome kunstikeskus Frame ja Stockholmi kunstiresidentuur CRIS, kutsuvad alustavaid kunstiprofessionaale kandideerima 2019. aastaks praktikale 58. Veneetsia biennaalile Eesti, Soome või Põhjamaade rahvuspaviljoni.
 
Tähtaeg kandideerimiseks on 15. jaanuar 2019.
 
Praktikaprogramm on võimalus alustavatele kuraatoritele ja kunstitöötajatele töökogemuse omandamiseks, osaledes regiooni olulisemate kunstisündmuste ettevalmistamisel ja läbiviimisel. Programmi eesmärk on luua tasustatud praktikavõimalusi noortele kunstiprofessionaalidele ja edendada Põhja- ja Baltimaade vahelist koostööd.
 
Konkurss on avatud kuraatoritele ja kunstimänedžeridele, sealhulgas äsja ülikooli lõpetanutele. Praktikant töötab koos juhendajaga, kes toetab teda erinevates tööülesannetes, mis on seotud näituse ja sündmuse produktsiooni, korralduse ja kommunikatsiooniga. 
 
2019. aasta programmi partnerid on kolm rahvuspaviljoni 58. Veneetsia biennaalil. Praktika aeg varieerub 2019. aasta märtsi keskpaigast mai keskpaigani. 

- Soome paviljon 
Soome paviljoni näitust korraldab Soome kunstikeskus Frame ja see avatakse 8. mail 2019 Giardini näitusealal. Praktikandi ülesanne on assisteerida näituse ja sellega seotud sündmuste korraldamisel. Praktikant peab töötama Veneetsias aprillist 12. maini näituse installiperioodi jooksul ja avamisnädalal. Kogu praktikaperiood on umbes üks kuu, sellele lisanduvad mõned ettevalmistavad reisid Helsingisse märtsis-aprillis.

- Eesti paviljon
Eesti paviljoni näitust korraldab Kaasaegse Kunsti Eesti keskus ja see avatakse 10. mail 2019 Giudecca saarel. Praktikant peab töötama ühe kuu Tallinnas ja ühe kuu Veneetsias. Kandidaadilt oodatakse oskust tiimis töötada ja iseseisvust ülesannete lahendamisel. Praktikandi ülesanded on seotud näituse produktsiooni, kommunikatsiooni ja kunstniku assisteerimisega.   

- Põhjamaade paviljon
Põhjamaade paviljoni näitust korraldavad Kiasma/Soome Rahvusgalerii, Moderna muuseum ja Norra Kaasaegse Kunsti Keskus OCA ning produtseerib Kiasma. Näitus avatakse 8. mail 2019 Giardini näitusealal. Praktikandi ülesanded on kunstniku ja tehnilise tiimi assisteerimine installiperioodil Veneetsias alates 15. aprillist. Avamisnädalal (4.-11. mai) aitab praktikant ürituste korraldamisega. Lisaks 4-nädalasele praktikaperioodile Veneetsias kuuluvad perioodi ka mõned projekti ja tiimiga tutvumise päevad Helsingis.   

Kandideerimise protsess:
Tähtaeg kandideerimiseks on 15. jaanuar 2019. Palun saatke oma avaldus opencall@cca.eeja pange seal kirja, millises paviljonis töötamine teid kõige rohkem huvitab. Žürii valib väja kolm praktikanti, kellest igaüks hakkab töötama ühe paviljoni juures.  
 
Kandideerimiseks on vaja esitada (inglise keeles):
·             CV
·             Avaldus koos eelistusega
·             Motivatsioonikiri, kust tuleb välja kandidaadi huvi väljavalitud sündmuse vastu
·             Soovituskiri
NB! Eelistatud on, et kandidaat valib rahvusvahelise projekti (nt Eestiga seotud kandidaat Soome või Põhjamaade, mitte Eesti paviljoni; Soomega seotud kandidaat Eesti, mitte Soome või Põhjamaade paviljoni)
 
Nõuded kandidaadile:
·             Kõrgharidus (vähemalt bakalaureusekraad) kunstivaldkonnas
·             Väga hea inglise keele oskus
·             Peab olema seotud Eesti, Soome või Rootsiga
·             Kasuks tuleb mõningane töökogemus kunstivaldkonnas

Programm maksab osalejale 2400 eurot stipendiumit kogu tööperioodi eest ning katab osaleja sõidukulud ja majutuse Veneetsias. NBC partnerid aitavad kandidaadil leida sobivat majutust Tallinnas ja vajadusel Helsingis. Kandidaat peab olema valmis töötama mõned nädalad Veneetsias. 

NB! Lisaks sellele konkursile on 2019. aasta alguses tulemas veel eraldi praktikantide konkurss Eesti paviljoni, mida korraldab Kaasaegse Kunsti Eesti Keskus koostöös Erasmus + programmi ja ülikoolidega. 

Rohkem infot paviljonide kohta:
  
Soome paviljonis 58. Veneetsia biennaalil näeb kunstnike grupeeringu Miracle Workers Collective (MWC) näitust. MWC-sse kuuluvad kunstnikud, filmitegijad, kirjutajad, intellektuaalid, etenduskunstnikud ja aktivistid. Grupeeringu asutajaliikmed on kuraator Bonaventure Soh Bejeng Ndikung, kunstnik ja aktivist Outi Pieski, kuraatorid Giovanna Esposito Yussif ja Christopher Wessels ning disainer Lorenzo Sandoval. Näitust Soome paviljonis korraldab ja produtseerib Soome kunstikeskus Frame. 
 
Eesti paviljonis 58.Veneetsia biennaalil näeb Kris Lemsalu isikunäitust tööpealkirjaga “FUNTAIN”. Eesti paviljon avatakse 2019. aasta maikuus põnevas endises tööstushoones Giudecca saarel. Eesti osalemist Veneetsia biennaalil korraldab ja produtseerib Kaasaegse Kunsti Eesti Keskus.
 
Põhjamaade paviljon 58. Veneetsia biennaalil esitleb näitust “Weather Report: Forecasting Future”. Näitusel osalevad kunstnike kollektiiv nabbteeri Soomest, Ane Graff Norrast ja Ingela Ihrman Rootsist. 2019. aasta Põhjamaade paviljoni korraldab Kiasma kaasaegse kunsti muuseum/Soome rahvusgalerii. Näitust kureerivad Kiasma direktor Leevi Haapala ja kuraator Piia Oksanen. Näituse kaaskorraldajad teistest Põhjamaade riikidest on Moderna muuseumi abidirektor Ann-Sofi Noring ja Norra Kaasaegse Kunsti Keskuse (OCA) director Katya Garcia-Antón.   

NBC on Kaasaegse Kunsti Eesti Keskuse initsiatiivil loodud Põhja- ja Baltimaade kunstiinstitutsioone ühendav võrgustik, mille peamised partnerid on Soome kunstikeskus Frame ja Stockholmi kunstiresidentuur CRIS (Nordic Art Association). Võrgustiku eesmärk on kaasaegse kunsti alase koostöö arendamine Põhja- ja Baltimaades. 2018. - 2020. aastani korraldab NBC kuraatoripraktikantide ja külaliskuraatorite programme ning uurimisreise Eestisse, Soome ja Rootsi. 


Programmi toetab Põhjamaade Kultuuripunkt. 

Lisainformatsioon:
Kaarin Kivirähk
Kaasaegse Kunsti Eesti Keskus
opencall@cca.ee