EV100: "Kunstnikud koolidesse" alustab

EV100 kunstiprogrammi 2019. aasta projekt „Kunstnikud koolidesse“ alustab sel reedel, 29. märtsil. Esimesed programmis osalejad on kunstnik Flo Kasearu, kes kohtub Tallinna 32. Keskkooli gümnaasiumiõpilastega, ning kunstiteadlane Anneli Porri ja Tallinna Kunstihoone juht Taaniel Raudsepp, kes kohtuvad Tapa Gümnaasiumi noortega. 
 
Alates 2017. aasta algusest kestnud EV100 kunstiprogramm lõpetab tänavu kaasaegset kunsti koolinoortele tutvustava üle-eestilise ringkäiguga gümnaasiumites. Projekt toob kokku koolinoored ja kunstnikud, et tutvustada kooliõpilastele kaasaegset kunsti ja Eesti tegevkunstnikke. Lisaks kunstnikele tutvuvad noored teiste kunstimaailmas töötavate inimestega: kuraatorite, kunstiteadlaste, kunstiasutuste juhtide, kunstikriitikutega. Soovime julgustada noori edaspidi elus kunstierialasid õppima ning julgemalt näitustele ja galeriidesse sisse astuma. 

Järgnevad kohtumised üle Eesti aprillis ja mais:

02.04    Anneli Porri ja Taaniel Raudsepp Tallinnas Gustav Adolfi Gümnaasiumis
03.04    Kaido Ole Tallinna Pae Gümnaasiumis 
08.04    Marge Monko Tallinna Saksa Gümnaasiumis
10.04    Kristi Kongi ja Kaido Ole Tõrva Gümnaasiumis ja Valga Gümnaasiumis
15.04    Varvara & Mar Nõo Reaalgümnaasiumis
15.04    Annika Haas Räpina Gümnaasiumis
16.04    Kristi Kongi Tallinna Pelgulinna Gümnaasiumis
19.04    Annika Haas Viimsi Gümnaasiumis
07.05    Varvara & Mari stuudios on külas Tallinna Pelgulinna Gümnaasium

Lisaks sellele lähevad Tanel Veenre ja Aldo Järvsoo mais Võru ja Parksepa koolidesse, Terje Ojaver Keilasse, Flo Kasearu Pärnu Koidula Gümnaasiumi ja Saue Gümnaasiumisse, Liina Siib  Noarootsi Gümnaasiumisse, Mihkel Ilus Paide Gümnaasiumisse. Nimekiri täieneb pidevalt ning kuupäevad ja koolid täpsustuvad. 
 
KKEKi koostööpartnerid projektis on Teadus- ja Haridusministeeriumi algatus Huvitav Kool ning Eesti Kunstiakadeemia, mis planeerib juba selle aasta sügisel minna koolidesse tutvustama arhitektuuri- ja disainierialalsid.
 
Projekti viib läbi Kaasaegse Kunsti Eesti Keskus.
Lisainformatsioon projektijuhilt Kadi Keskülalt (kadi.keskula@cca.ee, telefon 5109125).

Flo Kasearu, kel on Pelgulinnas oma majamuuseum (pildil), kohtub 29. märtsil Tallinna 32. Keskkooli õpilastega