KKEKi videoõhtud #3: Sepake Angiama

Kaasaegse Kunsti Eesti Keskus kutsub 3. märtsil kell 19 Artise kinno videokunsti teoste linastusele „Spekulatiivsed võimalused”. Üritus on tasuta.

ÜRITUS FACEBOOKIS 

„Ta arvab, et elame ajal, mil võimalus kujutleda eelajaloolist aega, tulevikku ja elada praeguse aja poliitilises olevikus, on antud vaid mõnedele. Visioonid, pausi rõhutamine, feministlikesse narratiividesse tõmbumine, tulevikuarheoloogia paljastavad äreva oleviku. See on olevik, kus me muudkui niheleme, justkui kõik saaks korda, kuigi on teada, et kõige selle tuum, mis kunagi tundus püsiv – meie suhe asjadega, teiste olenditega, paikadega – mureneb pikkamisi.“

Videoõhtu „Spekulatiivsed võimalused“ toob kokku kuue kunstniku loomingu, kes on võimelised alternatiive ette kujutama ja neid kombineerima, jättes õhku praeguse vahepealse aja võimalused.

Kuraator: Sepake Angiama
Osalevad kunstnikud: Pauline Curnier Jardin, Cauleen Smith, Larry Achiampong, Cally Spooner, Killu Sukmit ja Mari Laanemets

Sepake Angiama on kuraator ja haridustöötaja, kes huvitub kunstist, arhitektuurist, kirjutamisest ja koreograafiast. Sepake Angiama viimane projekt on „All good things must begin: A conversation between Audre Lorde and Octavia E. Butler“ SBC galeriis Montrealis, kus ta lõi ruumi kirjutamiseks, videolinastusteks, arutlemiseks intersektsionaalse feminismi, modernse arhitektuuri ja ulme teemadel. Töötades Utrechtis bakis vedas Angiama projekti „We Summon All Beings here Present, Past & Future“, mis oli avalik raamatukogu, kuhu kuulusid raamatud, mis käsitlesid radikaalsemaid mustanahaliste mõtteloo, feminismi ja modernismi teooria mõtteid. Sepake töötab avalike performance'ite ja töötubade seeriaga „Reading Out Loud, Letter from the Future & Feminist Readings from the Mistress House“. Sepake tulevikuprojektide seas on „School of Darkness“, Kunstenfestivaldesartis Brüsselis - kool, mille algpunkt on teadmatus, et avardada kollektiivset kujutlusvõimet.

Videoõhtu on järjekorras viimane kolmest linastusest koosnevast sel kevadel kinos Artis toimuvast programmist, mis toob Eesti publikuni nii rahvusvahelist videokunsti kui tutvustab laiemale vaatajaskonnale videosid KKEKi arhiivist. Eelmiste videoõhtute kuraatorid olid Monika Lipšic ja Vanina Saracino.

Kaasaegse Kunsti Eesti Keskus (KKEK) loodi 1992. aastal rahvusvaheliste kunstiprojektide mittetulundusliku ekspertinstitutsioonina, mille eesmärk on olla oluliseks dialoogipartneriks kunstiprofessionaalidele, luues neile rahvusvahelisi võimalusi ning töötada kaasaegse kunstivälja mõtestamise suunal. Alates 1999. aastast korraldab KKEK Eesti osalemist Veneetsia biennaalil ja alates 2016. aastast on keskus Balti triennaali kaaskorraldaja. KKEK teeb koostööd kohalike ja rahvusvaheliste partneritega.