Keiu Krikmann, Aleksandra Kiskonen ja Ellen Vene alustasid tööd Eesti, Soome ja Põhjamaade rahvuspaviljonide tiimides.
Keiu Krikmann, Aleksandra Kiskonen ja Ellen Vene alustasid tööd Eesti, Soome ja Põhjamaade rahvuspaviljonide tiimides.
Põhja- ja Baltimaade kuraatorite koostööprogrammi NBC kuulutab välja selle aasta rahvusvahelises praktikaprogrammis osalejad: Keiu Krikmann, Aleksandra Kiskonen, Ellen Vene, kes alustavad tööd 58. Veneetsia biennaali paviljonide tiimides. Praktikandid valiti välja avalikul konkursil ja kokku laekus 58 avaldust.
Keiu Krikmann (1988), kes on valitud Põhjamaade paviljoni, on Eesti kuraator, kunstikriitik ja tõlkija. Aastatel 2016 – 2018 töötas Krikmann Eesti Kunstiakadeemia galerii programmijuhina. Ta on õpetanud Eesti Kunstiakadeemias 20. ja 21. sajandi disainiteooriat, töötanud 2015. aastast Tallinna Rakenduskunsti Triennaali programmijuhina ja kureerinud Konstaneti veebigaleriid.
Aleksandra Kiskonen (1986), kes töötab Eesti paviljoni tiimis, on Soome kuraator, kes lõpetab hetkel Helsingi kunstiülikooli näituseõpingute programmi. Ta kuulub praegu Helsingi Taidehallis avatud „Noorte kunstnike näituse“ kolleegiumisse. Varasemalt on ta olnud praktikal HIAPi residentuuris, kuulunud 2017. aastal Veneetsia biennaali Research paviljoni kuraatorite tiimi. Pärast praktikat Eesti paviljonis alustab Kiskonen tööd HAM kunstimuuseumis avaliku ruumi kunsti projektijuhina.
Ellen Vene (1990), kes alustab tööd Soome paviljonis, on Eesti kunstnik ja üritustekorraldaja, kel on töökogemus Merike Estna ja Donna Huanca stuudioassistendina. Ta kuulub Mägede Hääle festivali korraldustiimi ja on töötanud Lekkeri klubi programmijuhina.
Praktikaprogrammi korraldab Põhja- ja Baltimaade kuraatorite koostööprogramm NBC, kuhu kuuluvad Kaasaegse Kunsti Eesti Keskus, Soome kunstikeskus Frame ja Stockholmi kunstiresidentuur CRIS. Praktikaprogramm on võimalus alustavatele kuraatoritele ja kunstitöötajatele töökogemuse omandamiseks, osaledes regiooni olulisemate kunstisündmuste ettevalmistamisel ja läbiviimisel. Programmi eesmärk on luua tasustatud praktikavõimalusi noortele kunstiprofessionaalidele ja edendada Põhja- ja Baltimaade vahelist koostööd. Programm kestab kokku kolm aastat, järgmise konkursi raames on võimalik praktikale kandideerida 2020. aasta alguses.
Programmi rahastab Kultur Kontakt Nord.