Veneetsia biennaali Eesti paviljoni praktikandid on valitud

Kaasaegse Kunsti Eesti Keskus korraldab neljandat korda Eesti praktikantide saatmist Veneetsia biennaali Eesti paviljoni. Praktikandi ülesanne on valvata Eesti paviljoni, hoida korras ja tutvustada näitust, Eesti kunsti ja Eestit. Praktikandil on võimalus kahe kuu jooksul elada Veneetsias ja külastada kõiki Veneetsia biennaali sündmuseid. 

Kokku laekus avatud konkursil 25 avaldust, kellest valiti välja 13 praktikanti: Brigit Arop, Anna Kaarma, Helena Grethel Kask, Laura Elisabeth Konsand, Johanna Jolen Kuzmenko, Anastassia Langinen, Sille Luiga, Keiu Maasik, Magdaleena Maasik, Mart Piirimees, Liisu Ristal, Grete Tiigiste, Bruno Quast. Tudengid õpivad Eesti Kunstiakadeemias, Tartu Ülikoolis ja Tallinna Ülikoolis.

KKEK on pakkunud võimalust osaleda praktikal Veneetsia biennaali Eesti paviljonis aastast 2013. Praktikal osalenud tudengite tagasiside on olnud väga positiivne, see on pakkunud neile end erialaselt arendada ja õppida paremini tundma kaasaegse kunsti maailma. Mitmed praktikal osalenud on tänaseks aktiivsed tegijad Eesti kunstiväljal. 

Sel aastal esindab Eestit Veneetsia biennaalil kunstnik Kris Lemsalu projektiga "Birth V - Hi and Bye". KKEK korraldab Eesti paviljoni aastast 1999. Eesti osaleb biennaalil oma paviljoniga aastast 1997. Veneetsia biennaal on suurim ja olulisim rahvusvaheline kunstinäitus. 

Praktikantide korteri rentimist toetab Eesti Kultuurkapital.

Praktikandid Kris Lemsalu ateljee uksel