Anna Škodenko osaleb uue teosega Brüsseli tänavafestivalil

Sel pühapäeval, 28. aprillil osaleb WIELSi residentuuris töötav kunstnik Anna Škodenko Brüsseli tänavafestivalil Zondag Atomix, kus ta esitleb uut videoinstallatsiooni. Kultuurikeskuse BRASS ja WIELSi koostöös toimuva festivali raames suletakse üheks päevaks autoliiklusele WIELSi kõrvaltänav Rue des Alliés ning selle võtavad üle kunstnikud, esinejad, kirbuturg ja piknik. 
 
Anna Škodenko töötab kuus kuud kestvas residentuuris mainekas Brüsseli kunstikeskuses WIELS tänavu jaanuari algusest. Residentuurivõimalust kahele Eesti kunstnikule korraldavad WIELS ja Kaasaegse Kunsti Eesti Keskus.
 
Residentuur WIELSi kunstikeskuses Brüsselis on üks hinnatumaid residentuurprogramme Euroopas. Programm kestab kuus kuud, selle aja jooksul on kunstnikul võimalik keskenduda oma loomingulisele tööle. Lisaks korraldatakse osalejatele töötubasid, vestlusringe, arutelusid, kunstnikele annavad tagasisidet residentuuri külastavad oma ala tipud: kriitikud, kuraatorid, kunstimänedžerid ja teoreetikud. 
 
Anna Škodenko valiti välja avalikul konkursil, kus lõpliku otsuse langetas WIELSi ekspertkomisjon koostöös Kaasaegse Kunsti Eesti Keskusega. 2018. aastal olid esimeste Eesti kunstnikena WIELSi residentuuris Paul Kuimet ja Jaanus Samma, pärast Anna Škodenkot osaleb programmis Tõnis Saadoja. 2019. aasta suvel korraldab KKEK uue konkursi 2020. aasta kunstnike leidmiseks. 
 
Anna Škodenko (1986) on multidistsiplinaarne kunstnik, kelle loomingut iseloomustab lüürilisus ning analüütiline lähenemine oma meediumile ja visuaalsele kujutisele. Ta on lõpetanud Eesti Kunstiakadeemia maaliosakonna ja Glasgow' kunstiakadeemia vabade kunstide magistriõppe. Eelmisel aastal võitis Škodenko koos Tanja Muravskajaga Köler Prize'i peaauhinna.  
 
Kunstnikuna otsib Škodenko pidevalt uusi ideid, meediume ja võimalusi. Viimasel ajal on teda hakanud huvitama kunsti näitamine valgest galeriikuubist väljaspool, aga ka isiklike mälestuste olemus. WIELSi residentuurprogrammi näeb Škodenko uute ideede võimaliku kasvulavana ja võimalusena arendada edasi oma kunstnikupraktikat.
 
Eesti kunstnike osalemist WIELSi residentuuris toetab Eesti Kultuuriministeerium.