"Kunstnikud koolidesse" projektist sai sel kevadel osa 1500 kooliõpilast

EV100 kunstiprogrammi 2019. aasta projektis „Kunstnikud koolidesse“ osales sel kevadel 16 kunstnikku, 21 kooli ja umbes 1500 kooliõpilast.

Projekt jätkub pärast suvist koolivaheaega sügisel. Koolidel, mis on huvitatud kunstniku külaskäigust, palume võtta ühendust e-posti aadressil post@cca.ee
 

Alates 2017. aasta algusest kestnud EV100 kunstiprogramm lõpetab tänavu kaasaegset kunsti koolinoortele tutvustava üle-eestilise ringkäiguga gümnaasiumites. Projekt toob kokku koolinoored ja kunstnikud, et tutvustada kooliõpilastele kaasaegset kunsti ja Eesti tegevkunstnikke. Lisaks kunstnikele tutvuvad noored teiste kunstimaailmas töötavate inimestega: kuraatorite, kunstiteadlaste, kunstiasutuste juhtide, kunstikriitikutega. Soovime julgustada noori edaspidi elus kunstierialasid õppima ning julgemalt näitustele ja galeriidesse sisse astuma.
 
Projektis osalesid sel kevadel kunstnikud Kaido Ole, Kristi Kongi, Flo Kasearu, Marge Monko, Liina Siib, Annika Haas, Art Allmägi, Varvara Guljajeva, Mar Canet, Tanel Veenre, Tiit Pääsuke, Mihkel Ilus ja Maarja Tõnisson ning Tallinna Kunstihoone juhataja Taaniel Raudsepp, kuraator ja õppejõud Anneli Porri ja Tartu Kunstimuuseumi kuraator Joanna Hoffmann. 
 
Kunstnikke ja kuraatoreid võtsid vastu Tallinna Pae Gümnaasium, Tõrva Gümnaasium, Valga Gümnaasium, Pelgulinna Gümnaasium, Tallinna 32. Keskkool, Pärnu Koidula Gümnaasium, Saue Gümnaasium, Tapa Gümnaasium, Gustav Adolfi Gümnaasium, Tallinna Saksa Gümnaasium, Noarootsi Gümnaasium, Tallinna Järveotsa Gümnaasium, Räpina Ühisgümnaasium, Värska Gümnaasium, Viimsi Keskkool, Põlva Ühisgümnaasium, Nõo Reaalgümnaasium, Võru Gümnaasium, Parksepa Keskkool, Koeru Keskkool, Järva-Jaani Gümnaasium. 
 
2019. aasta teiseks pooleks on juba kokku lepitud kunstnike Tamara Sergijenko, Mihkel Ilusa ja Kumu töötajate Darja Andrejeva ja Brigita Reinerti kohtumised Tallinna Õismäe Vene Lütsemis, Paldiski Ühisgümnaasiumis, Türi Gümnaasiumis ja Jõhvi Gümnaasiumis.

Kõigil koolidel, kes veel sooviksid projektis osaleda, palume suve jooksul ühendust võtta aadressil post@cca.ee
 
KKEKi koostööpartnerid projektis on Teadus- ja Haridusministeeriumi algatus Huvitav Kool ning Eesti Kunstiakadeemia, mis planeerib sügisel minna koolidesse tutvustama arhitektuuri- ja disainierialalsid.
 
Projekti viib läbi Kaasaegse Kunsti Eesti Keskus.

Flo Kasearu Tallinna 32. Keskkoolis. Foto: Liis Reiman