Maria Arusoo eriprojekt Eesti Kunstimuuseum 100 näitusel „Avatud kollektsioonid“

Kaasaegse Kunsti Eesti Keskuse juhataja Maria Arusoo osaleb eriprojektiga Kumu näitusel „Avatud kollektsioonid.  Sõna saab kunstnik“, mis on osa Eesti Kunstimuuseumi 100. sünnipäeva tähistavast programmist. 
 
Näitus avatakse sel neljapäeval, 4. juulil kell 18 Kumu kunstimuuseumi suures saalis.
 
Kuraator Eha Komissarov kutsus näitusele osalema 25 eesti ja rahvusvahelist kunstnikku ja kuraatorit, kes aitavad tähistada Eesti Kunstimuuseumi 100. juubelit, luues muuseumikogule oma uute teostega lisandväärtust ja mitmekihilisemat kultuurikonteksti. 
 
Maria Arusoo kuraatoriprojekti keskpunktis on Aili Vindi seeria „Variatsioonid“ (1980 – 1987) ja Serbia kunstniku Ivana Bašići skulptuurid, mis tegelevad keha võõrandumise ja haprusega kaasaja maailmas. Lisaks on Arusoo projektis eksponeeritud kahe tundmatu autori ning Rudolf Jettmari ja Georg Friedrich Schlateri 19. sajandi graafikateosed Eesti Kunstimuuseumi välisgraafika ja maali kogust. Kõige varasem  eksponeeritud teos pärineb aastast 1680. 
 
Näitus on avatud 10. novembrini 2019. 
 
Eha Komissarovi kuraatorinäitusel osalevad kunstnikud:
Eero Alev, Ivana Bašić, Vladimir Dubossarski, Merike Estna, Foxy Haze, Jacob Jessen, Joel Jõevee, Georg Kaasik, Kirke Kangro, Jass Kaselaan, Alice Kask, Jonna Kina, Kristi Kongi, Laura Kuusk, Olev Kuma, Marge Monko, Kaido Ole, RLOALUARNAD, Tõnis Saadoja, Sten Saarits, Jaanus Samma, Jennifer Steinkamp, Taavi Talve, Jan Van Imschoot.

Lisainfo Maria Arusoo kuraatoriprojekti kohta: post@cca.ee

Aili Vint "Variatsioonid E VIII" (1986), Eesti Kunstimuuseumi graafikakogu