Eesti ja Rootsi kuraatorid uurimisreisil Helsingis

Sel nädalal, 9. - 15. septembril osalevad Eesti ja Rootsi kuraatorid uurimisreisil Helsingisse. Kuraatorid osalevad Frame Finlandi korraldatud seminaril „Gathering for Rehearsing Hospitalities“ ja Publicsi korraldatud festivalil „Today is Our Tomorrow“. Lisaks tutvuvad nad Helsingi kunstnikega.

 
Uurimisreis kuulub Põhja- ja Baltimaade kuraatorite koostööprogrammi NBC, mida korraldavad Kaasaegse Kunsti Eesti Keskus, Soome kunstikeskus Frame ja Stockholmi kunstiresidentuur CRIS. Programmi eesmärk on tugevdada Eesti, Soome ja Rootsi vahelist kaasaegse kunsti alast koostööd.  
 
Uurimisreisil osalevad:

Rael Artel on kunstiajaloolane, kuraator ja kriitik. Aastatel 2013 – 2017 oli Artel Tartu Kunstimuuseumi direktor. Alates sellest aastast juhib Rael Artel Narva muuseumi kunstigalerii tegevust. Ta on läbinud De Appeli kunstikeskuse kuraatoriõppe programmi ning osalenud ISCP residentuuris New Yorgis. 
 
Anneli Bäckman on Botkyrka Konsthalli kuraator, kes töötab näitusemaja programmi ja koostöödega, lisaks juhib Botkyrka residentuuri. Botkyrka asub Stockholmi lähistel ning selle eesmärk on kaasata kaasaegse kunstiga seotud tegevustesse kohalikku kogukonda. 
 
Indrek Grigor töötab kuraatorina Tartu Kunstimuuseumis. Varasemalt on ta pikalt töötanud Tartu Kunstimaja galeristina, kirjutanud vabakutselisena kunstikriitikat ning üks Artishoki kunstiplatvormi asutajatest. 
 
Sara Hemmingsson on kunstiajaloolane ja kuraator, kes töötab Kalmari kunstimuuseumis. Ta kuulub Nya Smålandi kunstiprojekti tiimi, mille eesmärk on tuua kaasaegset kunsti Smålandi regiooni Rootsis. 
 
Marian Kivila on vabakutseline kuraator ja kunstikriitik, kes elab Pärnus ja Tallinnas. Ta on Pärnu Fotofesti peakuraator ning juhib hetkel pop-up galeriina toimivat Avangard galeriid. 
 
Johanna Linder on projektiruumi Österängens Konsthall asutaja ja juht. Näitusemaja asub Jönköpingi äärelinnas, kus ta töötab peamiselt kohaliku kogukonnaga. Varasemalt on Linder töötanud ajakirjanduses, muuhulgas Sveriges raadios.
 
Evelyn Raudsepp on kuraator, kes töötab visuaal- ja etenduskunstiga, keda huvitavad interdistsiplinaarsed projektid ja eksperimentaalsed vormid. Hetkel töötab ta Sõltumatu Tantsu Lava teatrimajas ja MIMprojektiga, samuti erinevate teiste kunstiprojektidega. 
 
Kuraatorite reisi korraldavad Frame Finland ja Kaasaegse Kunsti Eesti Keskus ning see on osa NBC programmist, mille eesmärk on tugevdada Põhja-ja Baltimaade kunstialaseid suhteid. NBC partnerid on Kaasaegse Kunsti Eesti Keskus, Frame Finland ja CRIS Stockholm. NBC programmi toetab Põhjamaade Kultuuripunkt.