Rahvusvaheline laeng #7: Andrew Berardini

Rahvusvaheline laeng #7: Andrew Berardini
Üritus Facebookis

Kaasaegse Kunsti Eesti Keskus ja Eesti Kunstiakadeemia kunstiteaduse ja visuaalkultuuri instituut kutsuvad:


Loenguseeria “Rahvusvaheline laeng” 2017/2018 õppeaastal

ANDREW BERARDINI (Los Angeles)
"Üks läbimurre, tuhat viltuvedamist: Kuidas teha kunstiajalugu"
12.04 kell 18 loeng Teaduste Akadeemia saalis (Kohtu 6) 
13.04 kell 10.15 seminar KVIs (Suur-Kloostri 11)

Andrew Berardini räägib oma loengus "Üks läbimurre, tuhat viltuvedamist" Los Angelese kunstivälja kogemuse näitel sellest, kuidas sünnib kunst, mis defineerib mõnd ajastut ehk kuidas kunstiajalugu võib tekkida kõige ootamatumatest hetkedest ja kohtadest.

Andrew Berardini on vabakutseline kunstikriitik ja kuraator Los Angelesest. Berardini töötab toimetajana kunstikriitika portaalis Momus, Art-Agenda, Mousse ja Art Book Review ning kirjutab regulaarselt paljudele väljaannetele, nende seas Artforum ja Spike. Teda on tunnustatud 2013. aastal Andy Warhol/Creative Capital stipendiumiga ning ta on jõudnud Premio Bonaldi finalistide sekka. Kaasaegse kunsti uudiskirjas on eesti keeles avaldatud tema artikkel “Kuidas olla ebaprofessionaalne kunstnik” (mai 2016).

Loengule järgneb seminar 13.04 kell 10.15 EKA kunstiteaduse ja visuaalkultuuri instituudis (Suur-Kloostri 11). Seminari registreerumiseks ja lugemismaterjali saamiseks kirjutage palun karin.vicente@artun.ee.


Kõik loengud ja seminarid on tasuta ja inglise keeles. Loenguid salvestatakse ja jagatakse EKA Vimeo lehel.


Loenguseeria raames tulevad Tallinna rahvusvaheliselt tunnustatud kuraatorid ja kriitikud, kes tutvustavad oma praktikat, töömeetodeid ning jagavad seminarides nõuandeid väljal alustavatele tudengitele. Sarjaga tähistatakse kuraatori õppesuuna avamist KVI magistrantuuris. 2017. aastal käisid seeria raames Tallinnas Vincent Honoré (09.11), kuraator Vasif Kortun (23.11), kuraator Martha Kirszenbaum (07.12), 2018. aastal documenta14 kuraator Dieter Roelstraete (26.01), luuletaja ja kunstikriitik Quinn Latimer (21.02), kuraator Lumi Tani (22.03), kunstikriitik Andrew Berardini (12.04). Loengusarja jätkavad feministlik kuraator Maura Reilly (03.05) ja kuraator ja kriitik Antonia Alampi (31.05). Kõik külalised tutvuvad oma visiidil Eesti kunstnike ja kunstieluga.

Üritust toetavad: Eesti Kultuurkapital, Baltic-American Freedom Foundation, Eesti Teaduste Akadeemia
Projekti rahastab Euroopa Liidu Regionaalarengu Fond (Projekt EKA Loovkärg. Eesti visuaal- ja ruumikultuuri õppe- ja teaduskeskus (Sisutegevuste projekt) 2014-2020)