Praktika Eesti paviljonis 58. Veneetsia biennaalil

Kaasaegse Kunsti Eesti Keskus otsib praktikante Veneetsia biennaali Eesti paviljoni Kris Lemsalu näitusele. Praktika kestus on kaks kuud ning periood aprilli lõpust novembri lõpuni.
 
Soovime korraga tööle 2 - 3  giid/valvurit, kelle ülesanne on valvata ja tutvustada Eesti näitust, Eestit ja eesti kunsti, müüa katalooge, hoida paviljon töökorras ja vahendada näitusel toimuvat KKEKi tiimile. Töö on osaajaga, mis jätab praktikandile võimaluse tutvuda laiemalt Veneetsia biennaali ja teiste linnast avatud näitustega.

Praktikandil on võimalik oma ülikooli kaudu taotleda ERASMUS+ praktikastipendiumit 720 eurot 30 päeva kohta. Stipendiumit on võimalik taotleda eeldusel, et tudeng ei ole veel oma ühes õppeastmes ette nähtud ERASMUS+ kvooti (12 kuud) ära kasutanud. Praktikale võivad kandideerida ka need tudengid, kes lõpetavad ülikooli 2019. aastal.
Praktika läbinud üliõpilased saavad praktika eest ainepunkte.

Praktikakandidaadilt ootame:

  • väga head inglise keele oskust kõnes, kasuks tuleb teiste keelte, eriti itaalia keele oskus
  • väga häid teadmisi eesti kunstist ja kultuurist
  • motiveeritust tutvustada eesti kunsti
  • iseseisvust ülesannete täitmisel

Omalt poolt pakume:

  • rahvusvahelise kunstialase koostöö kogemust
  • elukoha võimalust Veneetsias  

Huvilistel palume saata oma CV ja motivatsioonikiri 1. veebruariks 2019 Kaarin Kivirähkile (kaarin@cca.ee)
 
Veneetsia biennaal on vanim ja suurim kunstisündmus maailmas, kus Eesti osaleb oma paviljoniga 1997. aastast. Eesti paviljonis 58.Veneetsia biennaalil näeb Kris Lemsalu isikunäitust tööpealkirjaga “FUNTAIN”. Eesti paviljon avatakse 2019. aasta maikuus põnevas endises tööstushoones Giudecca saarel. Eesti osalemist Veneetsia biennaalil korraldab ja produtseerib alates 1999. aastast Kaasaegse Kunsti Eesti Keskus.

Praktikaprogramm on võimalus tudengitele töökogemuse omandamiseks ja rahvusvahelise kunstieluga tutvumiseks ning osa KKEKi eesmärgist luua kunstivaldkonda rohkem tasustatud praktikakohti. Veneetsia biennaali Eesti paviljonis on töötanud Eesti tudengid regulaarselt alates 2013. aastast. 

NB! Kuni 15. jaanuarini saab esitada ka avaldusi kandideerimaks rahvusvahelisele praktikale 58. Veneetsia biennaali Soome, Põhjamaade või Eesti paviljoni tiimi. Lisainfo KKEKi kodulehel.
 
Lisainfo:
KKEKi projektijuht Kaarin Kivirähk kaarin@cca.ee
 
Lisainfot Erasmus+ programmi kohta palume küsida oma kõrgkooli vastavast osakonnast. 

Vaade Kris Lemsalu näitusele "4LIFE" Londonis Goldsmiths College'i kunstikeskuses. Foto: Mark Blower